събота, април 27, 2024
HomeTennisГоляма изненада: Świątek нокаутиран рано

Голяма изненада: Świątek нокаутиран рано

След като спечели титлата в Индиън Уелс, Ига Свийтек беше фаворит и в Маями. Но полската тенисистка вече няма шанс да спечели титлата

Световният номер едно Ига Свинетк изненадващо отпадна в 16-ия кръг на турнира в Маями. Полската тенисистка, която неотдавна спечели откриващия мач на „Съншайн дабъл“ в Индиън Уелс, загуби от рускинята Екатерина Александрова с 4:6, 2:6. „Разочарована съм, защото си мислех, че ще играя по-добре тук“, заяви Свийтек след мача.

Всъщност 22-годишната тенисистка вече имаше трудности в 16-ия кръг, като загуби първия сет в тайбрек срещу Линда Носкова – тенисистката, която вече беше победила на Откритото първенство на Австралия. Сега тя беше елиминирана един кръг по-късно

Зверев и Кьопфер в последната осмица

Германският професионален тенисист Яник Ханфман пропусна да достигне до 16-ия кръг в Маями. След само 47 минути игра мъжът от Карлсруе загуби от българина Григор Димитров с 1:6, 0:6. Няколко часа по-рано неговият сънародник Ян-Ленард Щруф също загуби с 6:7 (3:7), 4:6 от австралиеца Алекс Де Минаур в третия кръг.

Заедно с олимпийския шампион Александър Зверев и Доминик Кьопфер двама германци вече са в 16-ия кръг във Флорида. В последния 16-и кръг четвъртият поставен Зверев ще играе с Карен Хачанов от Русия във вторник. Кепфер също ще се изправи срещу най-добрия руски играч от 17.00 ч., когато приема Данийл Медведев.

Преди това Зверев победи Кристофър Юбенкс от САЩ със 7:6 (7:4) и 6:3. Кьопфер победи 14-ия поставен в схемата на турнира на твърди кортове французин Уго Хумберт с 3:6, 6:4, 6:3 след 2:14 часа.