събота, април 27, 2024
HomeBasketballВ навечерието на Нова година: Alba спира победната серия на Chemnitz

В навечерието на Нова година: Alba спира победната серия на Chemnitz

В края на годината в BBL в неделя следобед един срещу друг се изправиха Алба Берлин и Chemnitz 99ers. И рекордните шампиони успяха да спрат изненадващите победители

Алба Берлин сложи край на победната серия на лидерите в лигата Нинерс Кемниц. Клубът от столицата спечели със 101:90 (60:45) срещу клуба от Саксония пред 9887 зрители в новогодишната нощ. По този начин Алба защити мястото си на върха в таблицата. Кемниц претърпя ново поражение след дванадесет поредни победи в лигата, но остава на върха в таблицата.

Стърлинг Браун беше най-резултатен за осмата победа на Алба в единадесетия мач, който берлинският клуб откри с изключителна първа четвърт (34:19), отбелязвайки 25 точки (4 борби, 3 асистенции). Особено впечатляващ беше неговият шут със сирената от линията на полувремето. Той реализира общо пет от осемте си опита за три точки (62,5% успеваемост на стрелбата).

Световният шампион Йоханес Тийман допринесе със 17 точки. Сега той е само на две точки от границата на 2000 точки в Бележника. Освен това 29-годишният играч се нуждае само от още осем борби, за да достигне границата от 1000 борби.

Кевин Йебо вкара 21 точки за Кемниц, но беше принуден да се оттегли по-рано заради пет лични нарушения.

Алба среща Тринчиери

Алба продължава кампанията си в Евролигата като гост на Жалгирис Каунас малко след края на годината във вторник, 2 януари 2024 г. Литовският клуб обяви едва в събота, че Андреа Тринчиери ще поеме поста треньор след шест поредни поражения. Нинерс Кемниц ще се изправи срещу Лудвигсбург у дома в BBL в събота, 6 януари 2024 г.

Алба Берлин – Нинерс Кемниц 101:90 (34:19,26:26,20:25,21:20)
Точки за Алба Берлин: Браун 25, Тийман 17, Вецел 15, Кумадже 11, Томас 8, Матисек 6, Бийн 5, Шнайдер 5, Спаньоло 5, Делов 4

Точки за Niners Chemnitz: Йебо 21, Ван Бек 18, Лансдаун 12, Гарет 9, Угуак 9, Каями-Кийн 8, Рихтер 8, Крубали 3, Локхарт 2