събота, май 18, 2024
HomeBasketballВъпреки преднината от 18 точки: Орландо и братята Вагнер отпадат от плейофите

Въпреки преднината от 18 точки: Орландо и братята Вагнер отпадат от плейофите

Орландо Меджик започнаха силно в решителния мач 7 от серията в първия кръг срещу Кливланд Кавалиърс, но в крайна сметка трябваше да се откажат от плейофите. От друга страна, Кавс ще се изправят срещу Бостън Селтикс във втория кръг

Първото от вероятно многото плейофни приключения на братята Вагнер приключи. В мач №7 от първия кръг срещу „Кавалиърс“ Орландо загуби с 94:106 и беше принуден да си вземе предсрочна ваканция. Въпреки това на Франц Вагнер може да му отнеме известно време, за да усвои особено добре излизането от плейофите.

22-годишният берлинчанин завърши мача с едва шест точки, като уцели само един от 15-те си опита от игра (плюс шест борби и шест асистенции). По-големият му брат Мориц също не се представи толкова добре, колкото обикновено (три точки, 1/2 от игра).

Стройно начало за Орландо – включително преднина от 18 точки

Братя Вагнер не бяха единствените, които имаха проблеми в нападение, но за това по-късно. Всъщност нещата започнаха наистина добре от гледна точка на Меджик. Именно „Кавалиърс“ започнаха мача изключително хладно. Домакините изкараха повече от пет минути, без да отбележат точка през първата четвърт, като пропуснаха всичките си първи девет опита за стрелба от тройката

За разлика от тях Паоло Банчеро беше в наистина добра форма за Магията. До края на полувремето той вече беше отбелязал 24 точки, а през втората четвърт Орландо дръпна с 18 точки. Кливланд бавно се съвзе и поне намали изоставането си до десет точки до края на полувремето.

След това мачът се обърна напълно през третата четвърт. Орландо вече нямаше нищо в нападение, докато Донован Мичъл влезе в крачка в другата част на мача. Само през третия период гардът отбеляза 17 точки и Кливланд пое инициативата. Гостите влязоха в последния период с аванс от 76:68

Орландо Меджик: Само 25 процента добра стрелба през второто полувреме

Но от гледна точка на Меджик нямаше да стане по-добре. Освен Банчеро, почти никой от гостите не представляваше реална заплаха в нападение, Кливланд дръпна с двуцифрена разлика и в крайна сметка безпроблемно отнесе преднината у дома. Орландо не можа да се възползва от последния си опит.

Банчеро завърши мача със силните 38 точки, но не получи достатъчно подкрепа. Заедно с Франц Вагнер, Джален Сугс също не успя да намери своя ритъм (10 точки, 2/13 от игра). През цялото второ полувреме Орландо вкара едва 25,6% от стрелбите си. Гардът на Кавс Мичъл вкара общо 39 точки, а Еван Мобли събра дабъл-дабъл с 11 точки и 16 борби в отсъствието на контузения център Джарет Алън (контузия на ребрата) и също така направи пет блока.

Въпреки че сезонът за братята Уагнър и Орландо вече приключи, Кавалиърс ще се изправят срещу Бостън Селтикс, най-добрият отбор в Източната конференция през редовния сезон, във втория кръг на плейофите. Серията започва в сряда вечер с мач 1 в Бостън.