неделя, април 28, 2024
HomeBasketballВъпреки поредицата от загуби: Seawolves държат на треньора Хелд

Въпреки поредицата от загуби: Seawolves държат на треньора Хелд

Въпреки че „морските вълци“ от Рощок загубиха последните си единадесет мача в лигата, управителният и надзорният съвет се довериха на треньора Кристиан Хелд. Заедно с тях сега „Морските вълци“ от Рощок искат да защитят преднината си пред местата, даващи право на изпадане

Единадесет поредни поражения, като наскоро „морските вълци“ от Рощок допуснаха да им се изплъзне десет точки преднина в последните минути при гостуването на предпоследния Хайделберг. Миналогодишният промоутърски отбор допусна общо 37 точки в четвъртата четвърт срещу Академик. В резултат на това Рощок вече е само на една победа от мястото, даващо право на изпадане.

От само себе си се разбира, че ден след последното поражение се обсъждаше и назначаването на старши треньора Кристиан Хелд. Резултатът беше, че клубът ще продължи да работи с 35-годишния треньор за промоция. Хелд също е наясно, че това е много необичайна ситуация в професионалния спорт: „Бих искал да ви благодаря за доверието, което ми гласувахте. Ситуация като тази е всичко друго, но не и нормална, а изключително необичайна стъпка. Наистина я оценявам.“

Росток игра в Европа за първи път през този сезон

Хелд, който първоначално дойде в Рощок през лятото на 2020 г. като помощник-треньор на дългогодишния национален треньор Дирк Бауерман, след като дълги години беше асистент и старши треньор в Гладиатор Трир, беше извел Морските вълци в BBL като старши треньор през 2022 г. В първата си година в Бундеслигата отборът от Ханза уверено си осигури изпадане и дори за първи път през този сезон участва в международно състезание за Купата на ФИБА Европа.

Напоследък обаче отборът се срина в BBL, отчасти защото многократно беше измъчван от притеснения за контузии. Съответно сега целта е нещата да се обърнат възможно най-бързо, за да се състезава в горната част на таблицата през следващия сезон. „Сега ни предстоят единадесет финални мача с Кристиан Хелд като старши треньор на Рощок Сийуолвс. В настоящата ситуация е важно да се справим с това предизвикателство и да го преодолеем заедно като отбор. Кристиан Хелд се ползва с нашето доверие за тази задача“, подчертава главният изпълнителен директор Андре Юргенс.

Първият от единадесетте финални мача очаква отбора от Рощок в петък, когато Бамберг Баскетс гостува на стадиона в Рощок (20:00 ч.).