четвъртък, март 28, 2024
HomeFootballВнушителна победа над Украйна - Шотландия се изкачва на първо място

Внушителна победа над Украйна – Шотландия се изкачва на първо място

Шотландия направи крачка към спечелването на Лига Б, Група 1, при домакинството си на Украйна благодарение на победата с 3:0.

Докато треньорът на Шотландия Стив Кларк направи три промени в сравнение с последния мач от Лигата на нациите (4:1 в Армения) – Маккена, Тиърни и Кристи влязоха на мястото на Ханли, Тейлър и Гилмур – треньорът на Украйна Олександър Петраков направи шест промени в сравнение с равенството 1:1 с Ирландия в средата на юни. Сред липсващите е и играчът на Арсенал Зинченко (мехур на прасеца). В стартовата единадесеторка се появи, наред с други, и Мъдрик, чието преминаване в Байер Леверкузен през лятото не се осъществи.

Само един шанс – Патерсън е контузен

Само в началото Украйна се представи малко по-жизнерадостно. След това обаче шотландците бързо влязоха в играта по-добре – защото развиха малко повече стремеж към вратата и поне от време на време вкарваха и по един удар в целта. Най-добрият шанс през първото полувреме бе на Армстронг, чийто удар бе спасен от Трубин (22). За съжаление на домакините, в 26-ата минута Патерсън от Евертън получи контузия на лявото коляно. Хики влезе в игра.

През първото полувреме обаче имаше едно вълнение. Малко преди края на полувремето Бондар изчисти Адамс, който се насочваше към вратата, със селска проверка. След това и на двамата играчи беше оказана медицинска помощ, като Бондар получи жълт картон (45 г.).

Висшите шотландци се награждават

След подновяването на играта шотландците създаваха все повече шансове срещу твърде пасивните украинци. Армстронг и Адамс се провалиха с опитите си към Трубин (59., 64.), като секунди преди първия опит Адамс удари с глава долната част на напречната греда (64.). Но после дойде време. В 70-ата минута, с късмет на смелчаците, топката стигна до Макгин, който стреля с плосък удар и направи резултата 1:0.

След това нещата продължиха да се развиват в посока към украинската врата. В 80-ата минута Дайкс и Фрейзър покачиха на 2:0, като Дайкс засече с глава центриране от корнер отляво. Любопитно е, че няколко минути по-късно резултатът 3:0 почти повтори втория шотландски гол. Фрейзър даде корнер отляво навътре, Дайкс се извиси най-високо и вкара отново в десния ъгъл за крайния резултат.

Шотландия, която сега е начело на група 1 в Лига Б на Лигата на нациите пред Украйна, играе с Ирландия отново у дома следващата събота (20:45 ч.). За Украйна пътуването за Армения е няколко часа по-рано (15:00 ч.).