четвъртък, май 2, 2024
HomeMMAБругер спечели бронз

Бругер спечели бронз

Германските борци могат да се радват на първите три медала за отбора на DRB на Европейското първенство в Будапеща.

Немските борци могат да се радват на първите три медала за отбора на ДРБ на Европейското първенство в Будапеща. Елена Брюгер (Аделхаузен) спечели малкия финал в категория 59 кг в четвъртък вечерта и си осигури бронз. Анна Шел (Унтерфьоринг/72 кг) и Луиза Нимеш (Вайнгартен/62 кг) също достигнаха до финала и ще се борят за златото в петък.

В двубоя за бронзовия медал Брюгер победи Алена Колесник от Азербайджан, срещу която загуби предния ден, с 9:0. Лиза Ерсел (Берлин/50 кг) и Анастасия Блайвас (Лайпциг/55 кг), които също достигнаха до малкия финал, загубиха в четвъртия ден от състезанието.

Шел, която спечели Световното първенство, победи Кендра Дахер от Франция на полуфинала и сега ще се изправи срещу Бусе Тосун от Турция в двубоя за златния медал. В последния кръг Ниймеш победи Илона Проковнюк от Украйна, а на финала ще я очаква Тайбе Юсеин от България.