сряда, май 15, 2024
HomeNBAБратята Вагнер блеснаха срещу Cavs - НБА наказа Брукс за ритане на...

Братята Вагнер блеснаха срещу Cavs – НБА наказа Брукс за ритане на Тейс

Орландо Меджик спечелиха срещу Кливланд Кавалиърс в предсезонната програма на НБА – носени от двама световни шампиони. Дилън Брукс беше наказан

Силна ранна форма след световните шампиони в края на лятото: Франц и Мориц Вагнер изведоха Орландо Меджик до победа със 108:105 над Кливланд Кавалиърс в рамките на подготовката за новия сезон.

По-младият играч вкара невероятните 18 точки за 18 минути, а Мориц слезе от пейката и след това вкара 14 точки за 16 минути. Двамата берлинчани записаха само по един пропуск от игралното поле.

„Чувствам се много добре, постигаме напредък и прилагаме това, за което говорим на тренировките. Мисля, че дори е видим напредък в сравнение с първия мач“, заяви Франц Вагнер, обръщайки се назад към победата над Ню Орлиънс със 122:105. „Чувствам се добре, забавно е да играя отново с момчетата. Но това е и напълно различна игра от тази, която играх през лятото, така че и аз свиквам отново с нея.“

Орландо ще стартира новия сезон в нощта на 26 октомври с домакински мач срещу Хюстън Рокетс.

Наказание срещу Брукс

За това, че удари световния шампион Даниел Тайс в ребрата по време на контролен мач, Дилън Брукс трябва да плати глоба в размер на 25 000 щатски долара (около 23 700 евро). Това решение беше обявено от НБА в четвъртък. Канадецът, който идва от Мемфис и спечели бронзов медал на Световното първенство, вече беше изпратен от терена през първата четвърт за сцената при победата на неговия Хюстън Рокетс над Индиана Пейсърс със 122:103 във вторник.