неделя, април 28, 2024
HomeSerie AБлестящите три минути на Жиру: Милан не позволи на Интер да се...

Блестящите три минути на Жиру: Милан не позволи на Интер да се откъсне

В едно вълнуващо Дерби дела Мадонина Милан обърна мача в заключителните етапи, за да направи надпреварата в шампионата отново вълнуваща. Дълго време Интер беше по-добрият отбор, но френският световен шампион направи разликата.

Отправната позиция в Дербито на Мадонина беше ясна: Интер можеше да се откъсне като лидер в лигата с победа, а росонерите от своя страна можеха да направят битката за шампионата отново наистина вълнуваща. Докато „нерадзурите“ все още трябваше да се справят без новодошлия Госенс на „Сан Сиро“, Милан бяха ощетени от отсъствието на нападателя Ибрахимович.

Интер, който беше непобеден в продължение на 28 домакински мача, започна много по-добре в огненото градско дерби и отбеляза директно, но ударът с глава на Дъмфрис беше отменен, когато Перишич пресече топката (10.). След това играеше само ФК Интернационале, но Брозович (12-и), Барела (26-и) и Дъмфрис (29-и) не успяха да вкарат през първия половин час или заради вратаря Майгнан, или заради липса на точност.

Перишич награждава Nerazzurri

Нещо повече, голът беше във въздуха, особено по фланговете, Primus създаде много проблеми на гостите, те не можеха да намерят начин и на моменти изглеждаха претоварени. След половин час обаче ситуацията се подобри; това потвърди и ударът на Тонали, който Ханданович спаси (36.).

Но точно в най-добрата фаза на „росонерите“ голът падна от другата страна. Перишич бе оставен свободен след корнер на Калханоглу и стреля точно в десния ъгъл за заслужена преднина за Интер (38.). Тъй като нарушението на Maignan в добавеното време не беше наказано, това беше и резултатът на полувремето.

На почивката треньорът на Милан Стефано Пиоли реагира и извади незабележимия Салемайкерс, а на негово място влезе Жуниор Месиас. Играта вече не беше толкова едностранчива, но това се дължеше най-вече на факта, че „нерадзурите“ натискаха по-малко и предпочитаха да стоят сигурно. В резултат на това темпото чувствително спадна и дълго време в наказателните полета не се случваше почти нищо.

Гениалните моменти на Жиру – безславното напускане на Тео

Едва със смяната на Брахим Диас (58-и) най-накрая се появи някакъв импулс в атакуващата игра – и то как: Жиру спечели топката в средата на терена, след което спринтира, за да насочи отклонения удар на Брахим Диас към мрежата (75-а минута). Но това не беше достатъчно, тъй като французинът последва изненадващия изравнителен гол с още един. Той заобиколи Шкриняр и стреля, Ханданович не изглеждаше добре и не можа да предотврати второто попадение в рамките на три минути (78.).

Френският световен шампион за нула време преобърна Дерби дела Мадонина! Интер изглеждаше объркан и не на себе си, а след това затъна в словесни дискусии и не създаде повече опасности. Безславно завърши Тео, който в централния кръг изблъска Дъмфрис отзад и видя червения цвят (90.+5). Малко след това разгорещеното дерби, което предлагаше почти всичко, приключи.

За пореден път Милан сложи край на серията от 28 домакински мача на ФК Интернационале, който допусна второто си поражение за сезона. Милан се доближи на една точка от Интер, който има един мач по-малко.

Inter предстоят още важни мачове: Първо предстои четвъртфинал за купата срещу AS Roma във вторник, след това сблъсък с Наполи следващата събота и след това с Ливърпул в Шампионската лига. Следващата седмица „росонерите“ ще участват и в турнира за купата, като в сряда (21:00 ч.) Милан ще бъде домакин на Лацио Рома.