четвъртък, май 9, 2024
HomeMotorsportsБлагодарение на футболистите: Дортмунд и Байерн играят в eChampions League

Благодарение на футболистите: Дортмунд и Байерн играят в eChampions League

Два от трите германски клуба достигнаха до четвъртфиналите на Шампионската лига. Сега те могат да се радват и на стартово място във виртуалната висша лига на EA SPORTS FC 24

Тази година за германските клубове е особено важно да се представят добре в международните състезания. Тъй като Шампионската лига се увеличава с четири отбора до 36, Бундеслигата може да получи още едно стартово място.

Но резултатите също имат виртуално влияние. Отборите, които достигнат до четвъртфиналите в аналоговите състезания, имат право да осигурят един играч за груповата фаза на еШампионската лига. Конкретно това се отнася за Борусия Дортмунд и ФК Байерн Мюнхен. Жълто-черните спечелиха втория мач срещу ПСВ Айндховен в сряда (1:1, 2:0), докато Байерн подобри първото си гостуване на Лацио Рома и обърна резултата в своя полза (0:1, 3:0).

Елиминирането на Лайпциг е двойно горчиво

Горчиво за РБ Лайпциг: Саксонците бяха елиминирани за малко в 16-ия кръг срещу Реал Мадрид (0:1, 1:1), въпреки че всъщност бяха по-добрият отбор във втората среща. С малко късмет „червените бикове“ можеха да получат един от най-добрите си играчи още в началото. Въпреки това редовният маршрут до големия финал на виртуалната Бундеслига остава, като четири места са за разпределение. Който стигне до полуфиналите на индивидуалното първенство на Германия, може да участва в груповата фаза на виртуалната висша лига

И двамата Гюлтекин и Риек вече се класираха за големия финал. Все още не е известно какво ще се случи, ако играч на BVB или Байерн, който вече е бил номиниран, достигне до полуфиналите на Големия финал на VBL. Също така все още не е известно кого двата клуба със сигурност ще изпратят в еШампионската лига.

Финал на 29 май – Йълмаз иска да защити Хенкелпот

Състезанието започва на 11 и 12 май. Груповата фаза ще се играе в кръгов формат, като общо 24 играчи ще продължат към фазата на елиминациите. Играчите, заели второ и трето място в групите, първо ще играят в плейофи, а след това ще се изправят срещу победителите в групите за място във финалния кръг. Осем играчи ще стигнат дотам

Как работи eChampions League 2024.

Кой ще спечели потника с дръжката ще бъде определен на 29 май в списание Лондон. Защитаващият титлата си шампион е Емре Йълмаз. По пътя си към него холандецът победи двама професионалисти от RBLZ Gaming – Умут Гюлтекин и Андерс Вейрганг, през 2023 г. След това той победи Лучо Векионе на финала, след като настигна