четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketballБлагодарение на силната защита: Байерн победи Тел Авив

Благодарение на силната защита: Байерн победи Тел Авив

Баскетболистите на ФК Байерн Мюнхен се пребориха за важна домакинска победа срещу Макаби Тел Авив в Евролигата. В четвъртък вечерта мюнхенци надделяха със 70:52 (30:29) над рекордьорите от Израел, които също се борят за местата в плейофите.

Баскетболният отбор от Бундеслигата отбеляза дванадесетата си победа в 24-ия мач за сезона благодарение на силна игра в защита. Кори Уолдън беше най-добрият реализатор на Мюнхен с 13 точки.

Защитата на гостите обаче доминираше в началото на мача и след седем минути Байерн беше отбелязал само пет точки. Две тройки доведоха домакините до 13:16 след първата четвърт. В средата на втория период мюнхенският отбор намери своя ритъм и се прибра в съблекалнята с преднина от 30:29.

Силно последно тримесечие

Баварците запазиха този ритъм и след почивката, а освен това се защитаваха силно: през първите пет минути на третата четвърт те допуснаха само три точки. Преди всичко Ник Вайлер-Баб задаваше тона. Мюнхенци започнаха четвъртия период със серия от 8:0, като задържаха гостите без точка в продължение на четири минути през първата част и решително дръпнаха с 57:41.

С успеха срещу Тел Авив баварците затвърдиха силната си форма напоследък: Във всички състезания те спечелиха седем от последните си осем мача.