szombat, május 18, 2024
HomeBasketballAz erős védekezésnek köszönhetően: A Bayern legyőzte a Tel Avivot

Az erős védekezésnek köszönhetően: A Bayern legyőzte a Tel Avivot

Az FC Bayern München kosárlabdázói fontos hazai győzelmet harcoltak ki a Maccabi Tel Aviv ellen az Euroligában. Csütörtök este a müncheniek 70:52-re (30:29) győztek az izraeli rekordbajnok ellen, amely szintén a rájátszás hátsó helyéért küzd.

A Bundesliga kosárlabdacsapata a szezon 24. mérkőzésén tizenkettedik győzelmét ünnepelhette, köszönhetően az erős védekezésnek. Corey Walden volt a müncheniek legjobb pontszerzője 13 ponttal.

A vendégek védekezése azonban a mérkőzés elején dominált, és a Bayern hét perc után mindössze öt pontot szerzett. Két hárompontossal 13:16-ra felzárkóztak a házigazdák az első negyed után. A második játékrész közepén a müncheniek megtalálták a ritmust, és 30:29-es előnnyel vonultak az öltözőbe.

Első negyedévben erős

A bajorok a nagyszünet után is tartották ezt a ritmust, ráadásul erősen védekeztek: a harmadik negyed első öt percében mindössze három pontot kaptak. Mindenekelőtt Nick Weiler-Babb adta meg az alaphangot. A müncheniek egy 8-0-s futással nyitották a negyedik szakaszt, négy percig pont nélkül tartották a vendégeket az első játékrészben, és döntően 57-41-re elhúztak.

A Tel-Aviv elleni sikerrel a bajorok megerősítették az utóbbi időben mutatott erős formájukat: Az elmúlt nyolc mérkőzésükből hetet megnyertek.