сряда, май 1, 2024
HomeBasketballБаскетболистите на Улм достигат до 16-ия кръг

Баскетболистите на Улм достигат до 16-ия кръг

Улм спря негативната си серия на европейската сцена и достигна предсрочно до 16-ия кръг в Еврокъп

Германските шампиони спечелиха с 84:80 (72:72, 38:30) след продължения при гостуването си на Buducnost VOLI Podgorica от Черна гора във вторник вечерта и вече не могат да бъдат изместени от едно от първите шест места в група В. Най-резултатен за победителите беше ЛХ Фигероа с 24 точки.

Нито един от двата отбора не успя да натрупа предимство в равностойната първа четвърт. След това обаче, благодарение на по-добрия процент стрелба, Улм успя да се откъсне леко напред и да вземе малка преднина на почивката. В последната четвърт Улм изгуби нишката, както се беше случвало напоследък. Обръщанията и пропуснатите стрелби дадоха нов импулс на домакините и те направиха серия от 14:0. Отборът на Антон Гавел изглеждаше парализиран, но успя да отговори още веднъж. В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен в продълженията.

Клубът от Бундеслигата трябва да защити настоящото си четвърто място в група В в последните два мача от групата срещу Арис Мидеа Солун на 31 януари (19:30 ч.) и при лидерите Минсилек ЖЛ Бурж ан Брезе на 6 февруари. Това гарантира домакинско предимство в 16-ия кръг на плейофите.

Будучност Подгорица – ratiopharm Ulm 80:84 (72:72, 30:38) б.в.
Най-добри реализатори в Подгорица: Ферел (15 точки), Маги (12), Каменжас (12)
Улм: Фигероа (24 точки), Жалоу (12 точки), Уилямс (10 точки)