вторник, април 30, 2024
HomeBasketballБайерн се доближава до лидера Кемниц - Алба се свлича надолу в...

Байерн се доближава до лидера Кемниц – Алба се свлича надолу в таблицата

Байерн и Алба имаха смесени съдби в Евролигата напоследък – но в неделя отново се върнаха към действията в лигата. FCB отпразнуваха домакинска победа срещу Крайлсхайм, докато Берлин се препъна във Вюрцбург

ФК Байерн Мюнхен продължава да бъде отборът на момента в Германската баскетболна лига и вече девет мача няма поражение. Отборът на старши треньора Пабло Ласо спечели категорично с 98:81 (52:38) срещу кандидата за изпадане Хакро Мерлинс Крейлсхайм в неделя. Карсен Едуардс (23 точки) и Владимир Лучич (13) бяха най-добрите играчи за победата, която бе застрашена за кратко само през първата четвърт.

С 13 победи и три поражения мюнхенският клуб вече скъси и дистанцията от лидерите в лигата Нинерс Кемниц, които имат 15 победи и три поражения. През предходната седмица Байерн спечели и мача на върха при саксонците

Вюрцбург спечели трилър срещу Алба

Алба Берлин не успя да се възползва от подхлъзването на шампионите от рациофарм Улм в събота и загуби със 75:76 (37:39) в трилър от Вюрцбург Баскетс. Дариус Пери удари решителните свободни удари за домакините четири секунди преди края.

Вместо да вземат третото място от Улм, сега Албатросите трябваше да отстъпят четвъртото си място в таблицата на Вюрцбург. Закари Селяас – който вкара седем тройки – и Отис Ливингстън II изведоха Баскетс до победата с 21 точки. Стърлинг Браун (21) направи впечатление за Алба, но пропусна последната стрелба.