събота, май 11, 2024
HomeFootballАлекс Беренгер вкара късно - Билбао се присъедини към Барса и изхвърли...

Алекс Беренгер вкара късно – Билбао се присъедини към Барса и изхвърли Реал от Копа дел Рей

Атлетическият клуб на Билбао се класира за полуфиналите на Копа дел Рей. Баските също така изхвърлиха Реал Мадрид от състезанието след защитаващия титлата си Барса. Голът на вечерта падна дълбоко в края на мача.

Real трябваше да се справи без нападателя Бензема, но няколко южноамериканци, които бяха на път миналата седмица, се преместиха направо в стартовата единайсеторка. В схема 4-3-3 атаката беше Родриго-Асенсио-Винисиус Жуниор, Алаба се защитаваше отляво.

Баските, които само две седмици по-рано отстраниха защитаващия титлата си отбор на Барселона в 16-ия кръг на Копа, започнаха изключително атакуващо у дома на „Сан Мамес“ и се разписаха на два пъти (10-и, 13-и) чрез Дани Гарсия, който все още не е вкарал гол за Атлетик в предишните си 133 участия.

Свободни баски, уморени мадриленци

Липсата на истински централен нападател беше ясно забележима за Роялс, подготовката за мача изглеждаше невъобразима, не се забелязваше истинска концепция. След около 20 минути обаче гостите успяха да укротят малко дръзките баски, но това не означаваше, че ще се повиши атрактивността на играта.

До почивката Реал не създаде реален шанс, а малко преди да влезе в катакомбите, Нико Уилямс, който в началото на второто полувреме бе заменен от Алекс Беренгер, получи контузия при ненужен пропуск.

След подновяването на играта нямаше и следа от това, че Реал е страшен съперник на баските през този сезон. Преди този мач Атлетик беше загубил само шест мача през този сезон – три от тях срещу столичния клуб.

Няма дузпа – Алекс Беренгер е победител в мача

Грамата продължи да се развива почти изцяло в посока Куртоа, който трябваше да направи незабавно спасяване срещу Муниаин (48-и). Малко по-късно предполагаемата игра с ръка на Начо не беше счетена за наказуема от VAR – Реал можеше да въздъхне с облекчение (50.). След това темпото отново малко по малко спадна, а Мадрид продължи да не произвежда абсолютно нищо напред.

Вместо това Реал се концентрира изцяло върху дефанзивната работа, която беше успешна до последната фаза – тогава Бланкос искаше да знае: Асенсио перфектно проби през Каземиро, който имаше много време, но завърши твърде централно на Agirrezabala (82-ри). Реал най-накрая се осмели да излезе малко напред – и след това беше хванат на студено: След почти неразбираема поредица от грешки и от двете страни, Джокерът Алекс Беренгер грабна топката, направи кука и вкара топката в далечния ъгъл (89-та).

Реал не се възстанови в шестте минути време за игра и така не беше незаслужено отстранен от Копа дел Рей. Така на „бланкос“ им остават само две състезания, върху които да се концентрират, а в лигата те продължават в неделя срещу Гранада (21:00 ч.). Билбао победи тазгодишното „проклятие на Реал“ и заслужено е на полуфиналите.