събота, май 4, 2024
HomeTennisАлександър Зверев победи Sinner и достигна четвъртфиналите

Александър Зверев победи Sinner и достигна четвъртфиналите

В продължение на пет сета Александър Зверев и Яник Синер водиха равностоен двубой. В крайна сметка германецът отпразнува четвъртфиналното си място

Александър Зверев достигна до четвъртфиналите на US Open за трети пореден път в тенис трилър. Олимпийският шампион победи леко фаворизирания италианец Яник Синер с 6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 6:3 след 4:41 часа рано сутринта във вторник (местно време). Сега Зверев ще срещне защитаващия титлата си Карлос Алкарас от Испания.

26-годишният хамбургчанин и неговият съперник, който е с четири години по-млад, бяха измъчвани от физически проблеми в хода на напрегнатия мач, който започна при 27 градуса и висока влажност. В средата на четвъртия сет Зверев докладва на съдията, че зрител е казал „най-известното изречение на Хитлер“. Впоследствие мъжът беше изведен от трибуните от охранители.

За Зверев това е десетото му участие на четвъртфинал в турнир от Големия шлем, с което се изравни с Майкъл Щих. Само Борис Бекер (23 г.) е постигал това по-често в професионалната ера на мъжете като германски тенисист.