szombat, május 4, 2024
HomeTennisAlexander Zverev legyőzte Sinner-t és bejutott a negyeddöntőbe

Alexander Zverev legyőzte Sinner-t és bejutott a negyeddöntőbe

Öt szetten át kiegyenlített párharcot vívott egymással Alexander Zverev és Jannik Sinner. A végén a német ünnepelhette a negyeddöntőbe jutást

Alexander Zverevaz amerikai nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjébe jutott, sorozatban harmadszor egy teniszthrillerben. Az olimpiai bajnok helyi idő szerint kedd hajnalban 4:41 óra után 6-4, 3-6, 6-2, 4-6, 6-3-ra verte az enyhén esélyesebb olasz Jannik Sinner-t. Zverev most a címvédő spanyol Carlos Alcarazzal találkozik.

A 26 éves hamburgit és négy évvel fiatalabb ellenfelét is fizikai problémák gyötörték a 27 fokban és magas páratartalommal kezdődő, izgalmas mérkőzés során. A negyedik szett közepén Zverev jelentette a bírónak, hogy egy néző kimondta a „leghíresebb Hitler-mondatot”. A férfit ezt követően biztonsági őrök kísérték le a lelátóról.

Zverev számára ez volt a tizedik negyeddöntős szereplése Grand Slam-tornán, ezzel Michael Stichgel egyenlített. Német teniszezőként ezt csak Boris Becker (23) érte el gyakrabban a férfi profi korszakban.