понеделник, май 20, 2024
HomeBasketballАлба продължава напред - Крейлсхайм аут в Купата на Европа

Алба продължава напред – Крейлсхайм аут в Купата на Европа

Национално и международно ниво германските отбори бяха в действие в сряда. В BBL Алба отбеляза категорична победа срещу Брауншвайг – единадесетата им поредна победа в мач, в който трябва да спечелят. На европейската сцена Крейлсхайм трябваше да се сбогува. Лудвигсбург също претърпя неуспех.

Алба Берлин удължи победната си серия, която продължава вече почти шест седмици, до гордите единадесет победи. Шампионите и носители на купата на Германия победиха Löwen Braunschweig с 95:80 (42:37) в Бундеслигата и се изкачиха на трето място в таблицата с 32:10 точки. Лидерите Байерн Мюнхен (36:12) и Telekom Baskets Bonn (36:14) обаче са изиграли съответно три и четири мача повече.

Berlin около топ реализатора Джейлин Смит (19 точки) се откъсна решително в третата четвърт (30:18). В последните десет минути отборът от Брауншвайг не успя да смути фаворитите, които нямат загуба от 4 февруари. Лъвовете са в средата на таблицата с 18:28 точки.

Фрапорт Скайлайнърс от Франкфурт загуби двубоя в подземието срещу с.Оливер Вюрцбург с 61:69 (25:44) и се смъкна на последното място зад Джобстарс Гисен 46 (10:34) с 10:36 точки. Вюрцбург (14:34) успя да спечели голяма точка.

Крайлсхайм пропусна полуфиналите на Купата на Европа

Междувременно „Крайлсхайм Мерлинс“ пропуснаха да се класират на полуфиналите на Купата на ФИБА Европа в сряда. След като спечелиха първия мач със 71-68, „Мерлинс“ загубиха със 77-85 (49-53) от холандския клуб ZZ Leiden.

Домакините започнаха по-добре и уцелиха почти всеки удар. Малко по малко обаче нещата се развиха по-добре за Мерлинс и така те също поведоха за първи път през втората четвърт. Основание за това беше тяхната силна успеваемост за три точки – 64%. Въпреки това те изоставаха с 49:53 на почивката заради слабости в защитата.

През второто полувреме Мерлинс изпитваха огромни трудности в нападение и вече не постигаха толкова високи проценти. Това позволи на Лайден да се откъсне на 15 точки. Въпреки че отборът на треньора Себастиан Глейм намали разликата до края, това не беше достатъчно, за да стигне до полуфиналите.

Людвигбург е застрашен от достигане на четвъртфиналите

В същото време MHP Riesen Ludwigsburg все още се съмнява в достигането на четвъртфиналите на Шампионската лига. В сряда отборът от Бундеслигата загуби с 68:71 (24:28) от израелския Hapoel U-NET Holon.

Лудвигсбург започна изключително слабо в нападение в собствената си зала, като през първото полувреме вкара само десет от 39-те си хвърляния. Поне отборът на треньора Джон Патрик се защитаваше внимателно, така че израелците се оттеглиха на почивката само с минимална преднина от 28:24.

През второто полувреме домакините намериха своя ритъм в атака и дори успяха да изравнят в последната четвърт. Въпреки това отборът на Лудвигсбург остави на съперниците си повече пространство в защита и така трябваше да приеме още едно поражение срещу Холон. Следващата сряда е необходима победа в Галатасарай Истанбул, за да се влезе в четвъртфиналите.