понеделник, май 6, 2024
HomeFootballАбсолютно провален дебют на Сомер в Интер

Абсолютно провален дебют на Сомер в Интер

Въпреки че РБ Залцбург пропусна две дузпи, новото попълнение Ян Зомер беше един от най-слабите играчи на гостите при победата на Интер Милано с 4:3 в контролна среща в сряда вечер.

Пропастта, която Ян Зомер трябва да запълни в Интер Милано, не е съвсем малка: Андре Онана беше един от ключовите играчи на финалиста в Шампионската лига и не напразно струваше над 50 милиона евро на Манчестър Юнайтед това лято. При дебюта си с фланелката на Интер Зомер може би предизвика съмнения у някои фенове дали е правилният наследник на Онана.

Във всеки случай първите минути едва ли можеха да минат по-зле за 34-годишния швейцарец, когато „нерадзурите“ играха контролен мач срещу РБ Залцбург под проливен дъжд в сряда вечерта. Той явно събори нападателя на РБ Карим Конате в наказателното поле още в петата минута и имаше късмет, че 19-годишният младеж вкара полагащата му се дузпа над горната част на наказателното поле.

Две груби грешки след шест минути

Само минута по-късно Зомер не беше достатъчно решителен при изчистването на топката на границата на наказателното поле, което позволи на Конате да стреля в празното поле отляво. По-късно новото попълнение с номер едно на фланелката си, което подписа от ФК Байерн за шест милиона евро, показа малко повече стабилност и беше безсилен при втория и третия допуснат гол – и двата след стандартни ситуации. Въпреки това в крайна сметка той бе един от най-слабите играчи за гостите.

„В общи линии той нямаше сигурността, която можеше да се очаква от човек, когото ръководството преследваше дълго и упорито“, коментира „Gazzetta dello Sport“. Добрата новина според него е, че най-доброто време да си позволиш такива мачове е в предсезонната подготовка.

В крайна сметка: Зомер игра само два дни след подписването си, отпразнува победа с 4:3 и спаси втора дузпа. 19-годишният хърватин Роко Симич, подобно на Конате фаулираният играч в началната фаза, стреля отдясно в 69-ата минута, а Зомер щеше да бъде в десния ъгъл.

„Щастлив съм от дебюта си с Интер“, написа след това бившият играч на Мюнхен в Instagram. „Предстои ми още!“ Той със сигурност ще е имал предвид мисии, а не злополучни изпълнения като това в Залцбург.