събота, юли 27, 2024
HomeBasketballСлед уплахата на откриването: Байерн печели категорично срещу Лудвигсбург

След уплахата на откриването: Байерн печели категорично срещу Лудвигсбург

Байерн изненадващо загуби първия мач от серията срещу Лудвигсбург. Претендентите за титлата дадоха правилния отговор на поражението в Светлия понеделник

Претендентите за титлата Байерн Мюнхен изравниха срещу MHP Riesen Ludwigsburg в четвъртфиналите на плейофите. Клубът от Мюнхен спечели втория мач от най-добрата серия от пет мача срещу швабите с 83:67 (43:33) пред собствена публика в понеделник.

След изненадващото поражение в първия мач сега двата отбора са с равен брой точки – 1:1, като следващите два мача ще се проведат в Лудвигсбург. Най-резултатни за мюнхенци бяха Карсен Едуардс с 21 точки, а за Лудвигсбург – Силас Мелсон с 20 точки.

Първоначално домакините трудно влязоха в мача. Лудвигсбург играеше оживено, а Мюнхен стреляше слабо. Едва в края на първата четвърт Байерн възвърна самообладанието си и поведе за първи път. След това носителите на купата продължиха да играят концентрирано, увеличиха процента си на стрелба и увеличиха преднината си. От друга страна, Лудвигсбург вече имаше своите проблеми в нападение.

След почивката Мюнхен се представи още по-добре. Въпреки това гостите повярваха, че имат шанс след откриващата си победа в продълженията и не се отказаха. Въпреки че след третата четвърт изоставаха с 15 точки, Лудвигсбург продължи да играе всеотдайно и успяваше да намалява дефицита отново и отново. В крайна сметка обаче Байерн заслужаваше да спечели след равностойна последна четвърт.

Ulm също изравни

След като загуби първия си мач, ратифарма Улм победи Вюрцбург Баскетс със 100:64 (50:39) и във втория четвъртфинален мач. Първоначално мачът беше равностоен. Нито един от двата отбора не успя да натрупа предимство. Това се промени през втората четвърт. Улм вкара около 80 % от стрелбите си за две точки и на полувремето излезе с преднина от единадесет точки. Домакините продължиха да играят на това ниво. Улм имаше и явни предимства под коша и Вюрцбург нямаше никакъв шанс. Най-резултатен за Улм беше Л. Д. Фигероа с 21 точки. Трима играчи вкараха по 14 точки за Вюрцбург