събота, юли 27, 2024
HomeBasketballНачало на плейофите: Alba смазва Бон - 99ers побеждава Vechta

Начало на плейофите: Alba смазва Бон – 99ers побеждава Vechta

Игри в плейофите бяха изиграни и в петък стартираха плейофите в BBL. Алба стартира добре срещу Бон, докато вечерта Кемниц победи Раста Вехта

Алба Берлин и Нинерс Кемниц започнаха успешно плейофите в Германската баскетболна лига. Берлин спечели първия си четвъртфинален мач у дома срещу Telekom Baskets Bonn с категоричното 94:68 (41:31) пред 7071 зрители в петък вечер. Кемниц надделя над Раста Вехта с 83:77 (42:34).

По този начин Алба и Кемниц водят в най-добрата серия от пет мача с 1:0, а следващите мачове между двата отбора са в неделя. Берлин и Кемниц отново имат домакинство, преди да пътуват съответно до Бон и Вехта в третия мач следващия вторник.

Мачът в Берлин започна много колебливо и в началото нямаше истински ритъм. Отбранителните линии доминираха и от двете страни. Домакините допуснаха твърде много обрати в началото и пропуснаха твърде много стрелби. Все пак серия от 10:0 точно преди полувремето даде на Алба двуцифрена преднина на почивката

Страната на домакините безпроблемно продължи напред след почивката. Бон продължи да се защитава с много физическа активност, но Берлин успя да увеличи преднината си. Алба я изведе до крайната линия с апломб и дори успя да пощади някои от редовните си играчи. Най-резултатни бяха Мат Томас от Берлин с 18 точки и Ноа Киркууд от Бон (14).

Чемниц се откъсна в третата четвърт

Двата изненадващи отбора Хемниц и Вехта първоначално се изправиха в двубой на ниво очи в очи. Носителите на Купата на Европа Кемниц обаче имаха по-добра защита и превъзхождаха новопостъпилия Вехта и в завършващия удар. В резултат на това през третата четвърт саксонците се откъснаха напред. Въпреки това Vechta не се предаде и изигра силна последна четвърт. В крайна сметка „нисичките“ спасиха победата. С най-добри показатели бяха Деандре Лансдаун (Хемниц/22) и Томи Кухсе (Вехта/18).

Alba Berlin – Telekom Baskets Bonn 94:68 (17:14,24:17,27:20,26:17)

Боли Алба Берлин: Томас 18, Тийман 12, Браун 10, Хермансон 10, Матисек 8, Делов 7, Вецел 7, Рапик 6, Шнайдер 5, Никич 4, Олинде 4, Кумадие 3
Telekom Baskets Bonn: Къркууд 14, Уотсън младши 12, Папе 11, Кенеди 9, Фобс 8, Фрей 7, Зенгфелдер 4, Флаг 3