петък, април 19, 2024
HomeSerie AДве чисти контраатаки и мечтан гол: Юве победи шансовете

Две чисти контраатаки и мечтан гол: Юве победи шансовете

Juventus Торино успя да се освободи в ден 8. Срещу Болоня, които бяха твърде безобидни в офанзивен план, дебютният гол на Костич и двойното попадение след един час бяха достатъчни за заслужена победа с 3:0.

Пет пъти подред Ювентус не беше печелил. Твърде малко за собствените им амбиции, още повече че досега дори не бяха играли срещу водещите клубове в лигата. След загубата с 0:1 срещу Монца преди международната пауза треньорът Масимилиано Алегри трябваше да върне отбора си в правия път. Срещу Болоня той смени отбора си на шест позиции, но бившите играчи от Бундеслигата Костич (Айнтрахт Франкфурт) и Маккени (Шалке 04) не бяха засегнати от ротацията.

И това решение щеше да се отплати. След оживена начална фаза, в която гостите знаеха как да играят заедно, именно бившият Франкфуртер и бившият Шалкър създадоха първия шанс за гол за Старата госпожа. След центриране на Костич от половината на терена, Маккени, който се бе преместил в наказателното поле, се оказа непокрит и за първи път с глава изпробва вратаря Скорупски (15).

Особено сръбският футболист остана забележим след пропуснатия шанс и отново и отново създаваше проблеми на бекграунда на Рособлу. Почти логично Костич бе този, който накара изстрадалите фенове на „бианконерите“ да ликуват след 24 минути. Милик спечели топката срещу Сансоне в средата на терена – и изведнъж иначе добре организираната защита на единайсеторката на Мота се отвори. Влахович беше почти свободен да избира варианта си за изнасяне на топката и избра Костич, който вкара от остър ъгъл, за да поведе и да отбележи първия си гол с екипа на Юве.

Skorupski прави страхотно спасяване – Шчесни е свободен

Малко след това Милик имаше втори гол на крака си, но този път Скорупски спаси отлично удара от близко разстояние (31.). Собствените офанзивни действия на Болоня бяха недостатъчни. Това се дължеше и на факта, че най-добрият нападател Арнаутович беше постоянно блокиран от защитата на Юве. До първия гол на гостите изминаха 40 минути: ударът с глава на Де Силвестри не беше истинско изпитание за Шчесни.

През второто полувреме гостите показаха малко повече смелост и след десет минути действително започнаха да натискат и успяха да навлязат дълбоко в половината на съперника. Но това щеше да бъде тяхната гибел.

След неправилно изпълнен корнер домакините бързо смениха посоката и топката бе подадена през Костич към Маккени, чийто удар намери напълно свободния Влахович. Сърбинът насочи в десния ъгъл от близко разстояние срещу насочването на Скорупски и увеличи преднината си на 2:0 (59.).

Milik поставя капака

Две минути по-късно стана още по-лошо: след корнер настъпи хаос в задната линия на Болоня. Милик се възползва и от границата на наказателното поле заби топката под напречната греда – мечтан гол (62.). Моралът на Болоня най-накрая бе сломен и Старата госпожа натисна за следващ гол. Влахович (68-и, 72-и) и Рабио (70-и) опитаха, Скорупски и стълбът предотвратиха нови голове. Така резултатът остана 3:0.

Бианконерите запазиха силите си в последните минути, все пак в сряда в двубоя от Шампионската лига срещу също безгрешния Макаби Хайфа (21:00 ч.) вече се чака евентуалното предварително решение за евентуално класиране напред, преди гостуването на шампиона Милан в събота (18:00 ч.).

Болоня трябва отново да гледа надолу след две поредни поражения и дори може да изпадне в зоната на изпадащите, ако Хелас Верона спечели срещу Удинезе в понеделник (20.45 ч.).