събота, юли 27, 2024
HomeBasketballГоляма изненада: Лудвигсбург открадна драматичен мач 1 в Мюнхен

Голяма изненада: Лудвигсбург открадна драматичен мач 1 в Мюнхен

Това е нещо, което малцина очакваха: Байерн загуби първия си домакински мач в плейофите срещу Лудвигсбург. Вюрцбург също надделя в Улм

Байерн е явен фаворит в четвъртфиналната серия срещу Лудвигсбург и горещ претендент за титлата в ББЛ. Но отборът на Пабло Ласо не оправда тази си роля в първия мач. Но нещата са отначало.

Всъщност отначало всичко вървеше по план, а Мюнхен водеше с 65:55 след три четвърти. Преди последния период изглеждаше, че за домакините е формалност да изнесат този мач у дома пред собствените си фенове. Нещата обаче се развиха по различен начин. В последния период Лудвигсбург, който завърши осми в основния кръг и очевидно беше аутсайдер, изпадна в ярост.

Гостите бяха с пет точки преднина добри 20 секунди преди края. Тогава обаче се появи ужасът на САЩ Андреас Обст, който намали изоставането до 87:89. След това гостите изпълниха само един свободен удар и бяха с три точки преднина само няколко секунди преди края. Но вместо да фаулират, гигантите допуснаха още една тройка за Байерн. И – разбира се – Обст я вкара. Може би най-добрият стрелец в Европа удари дъската и прати мача в продължения.

Отново имаше много положения в полза на Байерн и Лудвигсбург отново изненада гостите, които надделяха с 12:8 в петте допълнителни минути, за да откраднат мач № 1 в Мюнхен (102:98). Изключителен човек за гигантите беше Силас Мелсон с 33 точки

Улм губи първия си домакински мач

Германският шампион Ратифарм Улм междувременно допусна домакинско поражение на старта на плейофите. Клубът от югозападната част на страната заслужено загуби с 65:78 (38:40) от Вюрцбург Баскетс в първия четвъртфинален мач в събота вечер. Отис Ливингстън II, най-полезният професионалист в основния кръг на BBL, беше най-резултатен за силните гости с 22 точки. Вторият мач е насрочен за понеделник (19:00 ч./Дин), а третият – за сряда (20:30 ч.).

Улм завърши основния кръг на четвърто място, а Вюрцбург е на една позиция зад него. Първата четвърт беше подобаващо равностойна. Байерн обаче имаше леко предимство. И това продължи през целия мач. Шампионите изравниха в третия период, за да направят резултата 56:56, но силният MVP Ливингстън изигра ключова роля за възстановяването на преднината на Вюрцбург

ФК Байерн Мюнхен – МХП Ризен Лудвигсбург 98:102 н.в. (26:18,17:22,22:15,25:35,8:12)

Боли FC Bayern Munich: Едуардс 25, Букър 16, Обст 16, Франсиско 8, Харис 8, Болмаро 7, Ибака 7, Лучич 6, Бонга 5 МХП Ризен Лудвигсбург: Мелсън 33, Буйе 20, Роберсон 15, Люис 11, Беаре 9, Бартоло 7, Едигин 7