szombat, május 18, 2024
HomeTennisZverev továbbjutott a Davis Kupa-csapatba - bosszankodik a nézők miatt

Zverev továbbjutott a Davis Kupa-csapatba – bosszankodik a nézők miatt

Rio de Janeiro – Az olimpiai bajnok Alexander Zverev vezette be a német férfi teniszválogatottat a Davis Kupa csoportkörébe, de ennek először nem igazán örült.

Azután, hogy 6-1, 7-5-re legyőzte a brazil Thiago Monteiro-t a legjobb egyes mérkőzésen, a 24 éves játékos sietve eltűnt a Rio de Janeiró-i Olimpiai Park centerpályájáról szombat este. „Itt állandóan kifütyültek minket, egy ponton elég volt” – magyarázta Zverev, hogy miért nem ujjongott a pályán.

A 24 éves fiatalembert különösen az bosszantotta fel, hogy a közönség egy része többször is sértőnek érezte magát. „A nézők átléptek egy határt” – mondta Zverev. „Gyűlölhetsz, nem kedvelhetsz. De amikor ez a családod vagy egy szeretted ellen történik, akkor átlépsz egy határt” – mondta Zverev. „És ezt ma itt gyakorlatilag minden egyes meccsen átléptük.”

„This is Acapulco”

Másfél héttel az acapulcói ATP-tornán történt kiborulása után a mexikói események is utolérték. „Itt van Acapulco” – kiabálta néhány szurkoló, utalva a múlt heti kizárására a második szett közepéről. Acapulcóban Zverev egy vesztes páros mérkőzés után többször is nekiment a bírói széknek a teniszütőjével, és majdnem lábon találta a játékvezetőt. Zverevet ezután kizárták a tornáról és pénzbüntetéssel sújtották. Ráadásul a férfi ATP-szervezet még mindig vizsgálódik ellene.

Az acapulcói események után Zverev nagyon rövid időn belül úgy döntött, hogy visszatér a Davis Kupában. Valószínűleg azért is, hogy felfrissítse megtépázott imázsát. És sportszakmai szempontból a világranglista harmadik helyezettje végig sikerrel járt. A pénteki, Thiago Seyboth Wild elleni egyértelmű, két szettben aratott győzelme után Monteirónak már az elején esélyt sem adott. Zverevnek sikerült egy gyors brék, mindössze 32 perc után bebiztosította az első szettet.

Monteiro aztán a második szettben nagyobb ellenállást tanúsított. Zverevnek 4:5-nél még egy szettlabdát is ki kellett védenie, és a közönség ismét hangos volt – és nem mindig igazságos. Zverev azonban nyugodt maradt a pályán, és az első meccslabdával tökéletessé tette a győzelmet és a továbbjutást. Az ötödik egyéni mérkőzést a döntés után nem játszották le.

Pütz: „Nagyon döntő mérkőzés”.

Zverev második győzelme előtt Kevin Krawietz és Tim Pütz hozta győzelmi pályára a német csapatot. A német páros 4:6, 7:6 (7:4), 6:4-re nyert a Felipe Meligeni Rodrigues Alves, Bruno Soares páros ellen. „Azt hiszem, ez egy nagyon döntő mérkőzés volt” – mondta Pütz. A német duó az elvesztett első szett után feljavult, és a döntő szakaszokban is megőrizte az idegeit.

„A tavalyi elődöntő után nagyon szerettünk volna újra bejutni a csoportkörbe. Ez volt a minimális cél” – mondta elégedetten Michael Kohlmann csapatvezető. A csoportkörre szeptemberben kerül sor négy, még meghatározásra váró helyszínen. A Német Teniszszövetség is fontolgatja, hogy pályázik egy csoport rendezésére. Az utolsó fordulót eddig novemberre tűzték ki.