csütörtök, május 9, 2024
HomeTennisZverev, Struff és Altmaier a harmadik körben Madridban

Zverev, Struff és Altmaier a harmadik körben Madridban

Három német teniszező jó salakpályás formát mutat Madridban. Alexander Zverev, Jan-Lennard Struff és Daniel Altmaier már a 16 közé jutásért harcol Madridban

A német tenisztrió az olimpiai bajnok Alexander Zverev vezetésével bejutott a harmadik fordulóba a madridi Masters 1000-es tornán. Zverev a horvát Borna Coric elleni második fordulós mérkőzésén sem mutatott gyengeséget, 6:3, 6:2-re nyert. A 27 éves teniszező most a kanadai Denis Shapovalovval csap össze a 16 közé jutásért folytatott küzdelemben.

„Nagyon jól éreztem magam. Lehet, hogy kihagytam néhány lehetőséget, de így is örülök, hogy két szettben nyertem” – mondta Zverev, aki a következő ellenfelével kapcsolatban megjegyezte: „Shapovalovval kapcsolatban minden attól függ, milyen állapotban van. Ő az egyik legagresszívabb játékos a turnén”.

A negyedik helyen kiemelt Zverev már kétszer (2018-ban és 2021-ben) megnyerte a spanyol fővárosban rendezett salakpályás tornát, és itt a legmagasabb a Masters 1000-es tornán elért győzelmi aránya az ATP Touron, jóval több mint 80 százalékos

Struff és Altmaier is egyértelműen nyer

Zverev Davis Kupa-csapattársai, Daniel Altmaier és Jan-Lennard Struff is továbbjutott a 32 közé. Struff a múlt hétvégi müncheni ATP Tour-győzelmén felbuzdulva viszonylag könnyedén, 6:1, 7:5-re verte a spanyol Jaume Munart. Egy nappal 34. születésnapja után a warsteini születésű játékos különösen az első szettben volt meggyőző. Struff most a francia Ugo Humbert ellen lép pályára, és jelenlegi formájában jó esélye lehet.

Eközben a 25 éves Altmaier egyértelműen nyert a francia Arthur Fils ellen 6:2, 6:3-ra. Altmaier ezzel sikeresen revansot vett a salakpályás versenyen a múlt heti barcelonai tornán elszenvedett vereségéért. Altmaiernek mindössze 78 percre volt szüksége a meglepően egyértelmű sikerhez a világranglista 32. helyezettje ellen. A következő fordulóban az erősen szerváló lengyel Hubert Hurkacz vár rá