csütörtök, május 16, 2024
HomeTennisZverev sikeresen kezdte a miami tornát

Zverev sikeresen kezdte a miami tornát

Miami – Alexander Zverev elkerülte az újabb nyitókörös kiesést egy fontos tenisztornán, és talán új edzője is lesz.

A világranglista harmadik helyezettje nehezen, 6:4, 3:6, 6:3-ra nyert a horvát Borna Coric ellen Miamiban, így a korábbi továbbjutása után már a harmadik fordulóban van. „Szükségem volt a győzelemre” – mondta Zverev utána megkönnyebbülten, „örülök, hogy így alakult”.

A mérkőzés előtt több médium is arról számolt be, hogy Zverev a korábbi French Open-győztes Sergi Bruguerát teszteli új edzőjeként. A spanyol a lelátóról nézte végig a mérkőzést. A legutóbbi Indian Wells-i azonnali kiesésével ellentétben Zverev így jól kezdte a második nagy keménypályás tornát az Egyesült Államokban ebben a hónapban. A hamburgi játékos a legjobb 32 között a bolgár Grigor Dimitrovval vagy az amerikai Mackenzie McDonalddal találkozik.

Zverev az előző öt találkozójából hármat elveszített Coric ellen, aki egy évvel idősebb, és a vállműtét miatti hosszú szünet után csak 166. a világranglistán, ezért figyelmeztették. A korábbi világelső több hibával ajándékozta meg Zverevet az első szettben 4:4-nél az első bréklehetőséggel, amelyet az olimpiai bajnok egy előjátékkal meg is ragadott. A szett megnyerése után Zverev először meginogott adogatóként, feladta az adogatását, és ezt követően harmadik szettre kényszerült. Ott 3-0-ra vezetett, és körülbelül két óra játék után győzött.

Zverev számára az év eddig nem a tervek szerint alakult. A 24 éves játékos idegenbeli győzelemre vezette a német Davis-kupa-válogatottat a brazíliai selejtezőben. Az egyébként sikertelen teljesítményét tetézte a felfüggesztett eltiltás, miután az acapulcói tornán az ütőjével megütötte a bírói széket.