péntek, május 17, 2024
HomeTennisZverev nem tudott nyitni Tokióban

Zverev nem tudott nyitni Tokióban

Alexander Zverev újabb meglepő korai kudarcot szenvedett. Az olimpiai bajnok teniszező 95 perc alatt 3:6, 4:6, 4:6-ra elveszítette első fordulós mérkőzését a tokiói ATP-tornán az ausztrál Jordan Thompson ellen

A 26 éves játékos már a sanghaji Masters 1000-es tornán is elbukta a nyitómeccsét. Zverev így veszélybe került, hogy elveszíti jó kiindulási pozícióját az ATP-döntőn való részvételre.

Bizalmatlan Zverev

Másfél héttel ezelőtt még egyértelműen érződött a hamburgi játékoson az előző versenyek fizikai megerőltetése. Thompson ellen Tokióban sem játszott jól a harmadik helyen kiemelt Zverev. A második szettben 4:5-nél a döntő brékért elhibázott passzlabda után a világranglista kilencedik helyezettje kiüvöltötte magából a frusztrációt. „Nagyszerű kvalitásai vannak, de én hittem benne, hogy győzni tudok” – mondta Thompson a győzelméről.

Az év végi torinói tornára való kijutáshoz vezető úton Zverev jelenleg még a hetedik helyen áll. A szezon legjobb nyolc teniszezője kvalifikálja magát a november közepén megrendezésre kerülő ATP-döntőre.