péntek, május 10, 2024
HomeTennisZverev folytatja - Struff elbukik

Zverev folytatja – Struff elbukik

Alexander Zverev továbbra is a második tornagyőzelmet tűzte ki célul a visszatérő szezonjában. Jan-Lennard Struff ezzel szemben visszaesést szenvedett

Alexander Zverev még mindig határozottan a második tornagyőzelemre hajt a visszatérő szezonjában. Az első helyen kiemelt olimpiai bajnok teniszező bejutott a kínai Csengtuban zajló keménypályás torna elődöntőjébe. Vasárnap a szerb Miomir Kecmanovicot 5-7, 7-5, 6-2-re győzte le egy fordulatokkal teli, kemény mérkőzésen, alig három óra után.

Jan-Lennard Struff számára azonban a fájdalmas csípősérülése utáni visszatérés már véget ért. A 33 éves, harmadik helyen kiemelt warsteini játékos a kínai Zhuhai-ban a japán Yoshihito Nishioka ellen 4-6, 5-7-re elveszítette a negyeddöntőt. A 16 között a németek második számú játékosa a chilei Cristian Garint győzte le június vége óta első ATP-meccsén. A nyolcadik helyen kiemelt japán vasárnap túl nagy falatnak bizonyult számára.

Zverev gyengül a döntő szakaszban

Az ATP Touron 32. döntőjébe jutásért harcoló Zverev, aki idén már megnyerte hazai mérkőzését Hamburgban, hétfőn Grigor Dimitrovval (Bulgária/3.) csap össze. „Nem érdekel, hogy kivel játszom” – mondta a világranglista tízedik helyezettje.

A hamburgi játékosnak már az elején nehéz dolga volt a hetedik helyen kiemelt Kecmanoviccsal, de a szerb brékjét azonnal kiegyenlítette és 3:1-re elhúzott. Zverev azonban az első szett döntő szakaszában ismét gyengült.

A második szettben Zverev növelte a nyomást, de három lehetőséget is elpuskázott, így 4:1-re elhúzott. Ehelyett hagyta, hogy Kecmanovic visszajöjjön, részben a játékának következetlensége miatt, és 4:5-nél már csak két pontra volt a vereségtől. Zverev azonban ismét a maga oldalára húzta a lendületet, kikényszerítette a döntő szettet, és most már nem hagyott több kétséget.

Zverev Csengtuban tért vissza a turnéra, miután szeptember elején, a US Open negyeddöntőjében Carlos Alcaraz ellen combsérülést szenvedett.