péntek, május 10, 2024
HomeTennisZverev címvédéssel koronázza meg visszatérését

Zverev címvédéssel koronázza meg visszatérését

Alexander Zverev idei második címével koronázza meg visszatérését az ATP Touron. A hamburgi a kínai Csengtuban közel három órás kemény küzdelem után győzte le az orosz Roman Safiullint

Alexander Zverev kivillantotta a fogát és kiabált örömében, közel három óra kemény munka után végre sikerült: az olimpiai bajnok teniszező a kínai Csengtuban megszerezte idei második címét.

A keddi döntőben 6-7 (2-7), 7-6 (7-5), 6-3-ra verte az orosz Roman Safiullint, és ezzel összességében 21. ATP-szintű győzelmét ünnepelhette

„Nagyon nehéz időszakot éltem meg tavaly” – mondta Zverev, utalva a 2022-es francia nyílt teniszbajnokságon elszenvedett súlyos sérülése óta eltelt időszakra: „De most már visszatértem, és remélem, így folytatódik.”.

Júliusban már sikerült a diadal hazájában, Hamburgban, a következő siker most már a következő sikert jelenti Zverev számára: egyre valószínűbbé válik a részvétel a november 12. és 19. között Torinóban megrendezésre kerülő ATP Finalson. A német világelső a hetedik helyen áll az év legjobbjainak rangsorában – a legjobb nyolc profi kvalifikálja magát az évente megrendezésre kerülő rangos eseményre, amelyet Zverev 2018-ban és 2021-ben is megnyert

Zverev fizikailag jól felépült

Zverev Csengtuban tért vissza a turnéra, miután szeptember elején a US Open negyeddöntőjében Carlos Alcaraz ellen combsérülést szenvedett. És kiváló fizikai felépülésről tett tanúbizonyságot – a döntőben is erős fizikumra volt szüksége.

Safiullin „olyan valaki volt, akit nagyon jól ismerek, és aki jelenleg nagyszerű teniszt játszik. Nem lesz könnyű” – mondta az adogatóóriás a világranglista 55. helyén álló játékos elleni párharc előtt, akit gyerekkora óta ismer. A 2021-es francia nyílt teniszbajnokság egyetlen korábbi párharcát Zverev három keményen megvívott szettben nyerte.

Csengtuban a német topjátékos már az első szettben is úgy tűnt, hogy a favorit szerepének eleget tesz. De nem tudta kihasználni az esélyeit – különösen 5:4-nél. A világranglista tízedik helyezettjének három szettlabdája is volt, de nem tudta azokat értékesíteni, és végül feladta a szettet.

Vívott döntőt Csengtuban

A bátran játszó Safiullin pedig vadul folytatta, és 2-0-ra elhúzott a második szettben. Zverev küzdőszelleme azonban ekkor felébredt, és mindkét ellenfél ismét labdameneteket vívott egészen a tiebreakig, amelyben ezúttal Zverev bizonyult idegesebbnek.

A harmadik szettet végül a favorit uralta, kihasználva Safiullin furcsa botlásait a saját adogatásánál. A 3:1-re történő brék segített Zverevnek, aki most már magabiztosan tudta brékelni a saját adogatását. Az első meccslabdáját 2:55 óra után váltotta gólra.

Zverev következő mérkőzése a pekingi keménypályás torna lesz. Első fordulós ellenfele az argentin Diego Schwartzman lesz. A cél: a következő pontok Torinóra való tekintettel.