csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsXavi Vierge: A Marquez-helyzet a Honda WSBK-projektjére is hatással volt

Xavi Vierge: A Marquez-helyzet a Honda WSBK-projektjére is hatással volt

A Honda gyári versenyzője, Xavi Vierge betekintést enged a szerződési tárgyalásokba, és a Marc Marquez körüli káoszt okolja a késői megállapodásért

A Hondának szokatlanul sokáig tartott Iker Lecuona és Xavi Vierge leigazolása a 2024-es WSBK-szezonra. Leon Camier csapatfőnök már a nyáron jelezte, hogy a két spanyollal szeretnék folytatni. A szerződések végleges aláírása azonban október végéig elhúzódott.

Xavi Vierge az AS-nek adott interjúban megerősítette, hogy a MotoGP-ben kialakult helyzet volt a felelős a hosszú várakozásért. „Marquez távozása a Superbike-világbajnokságra is hatással volt” – magyarázta a spanyol WSBK-pilóta.

„Ez az oka annak, hogy ilyen sokáig tartott a szerződéshosszabbítás bejelentése” – tisztázta Vierge. A MotoGP-ben a HRC-nek még tovább tartott, mire véglegesítette a 2024-es szezonra szóló versenyzőpárosítást. Luca Marinit csak a szezonzárón erősítették meg második versenyzőként

A világ legnagyobb gyártója a MotoGP-ben és a WSBK-ban is szenved

A 2023-as motorkerékpár-versenyév néhány kiemelkedő eseménytől eltekintve csalódást keltő volt a Honda számára. A világ legnagyobb gyártója a MotoGP-ben és a Superbike-világbajnokságban is az utolsó helyen végzett. Az egyetlen fénypontot Alex Rins győzelme jelentette az austini Amerikai Nagydíjon, valamint a rangos szuzukai hosszútávú versenyen aratott győzelem.

A WSBK-projekt negyedik évében stagnált. „A Honda és a mi célunk is az, hogy a Hondát győzelemre vezessük a Superbike-világbajnokságban. Nem az a cél, hogy a top 3-ban legyünk. A cél a győzelem” – fogalmazott egyértelműen Xavi Vierge.

„Ez egy nagyon bonyolult év volt” – összegzett a spanyol, aki az indonéziai versenyen először állt dobogón. „Ugyanakkor nagyon szép is volt az év, mert a szezon második futamán megszerezhettem az első dobogós helyezésemet a Superbike-világbajnokságban. Ez valami különleges volt. „

„Az is hihetetlen volt, hogy az első részvételem alkalmával győzelmet szereztem a Suzuka 8 órás versenyen, ami nagyon fontos a HRC számára” – mondta a Honda spanyol versenyzője, aki 2024-ben szeretne közelebb kerülni a WSBK csúcsához.

Vierge azonban azzal is tisztában van, hogy a WSBK színvonala jövőre sokkal magasabb lesz „a sok változással és új versenyzőkkel. „Nagy nyomás nehezedik a csapatra. Három hónapon belül meg kell fordítanunk a helyzetet” – mondja a WSBK szezon februári rajtjára előretekintve.