hétfő, május 20, 2024
HomeMotorsportsWolff dicséri Norrist: Motiváció a Mercedes fordulatához?

Wolff dicséri Norrist: Motiváció a Mercedes fordulatához?

Toto Wolff dicséri Lando Norris teljesítményét, aki Miamiban megnyerte első Forma-1-es futamát – a Mercedes büszke ügyfelére, a McLarenre

Lando Norris pályafutása során először nyert Forma-1-es futamot Miamiban – a szimpatikus brit pedig sok dicséretet kap számos riválisától. A jókívánságok között volt a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff is, aki a McLaren erős teljesítményét dicsérte. Norris versenycsapata Mercedes-motorokra támaszkodik, így a gyári csapat motivációt merít a McLaren teljesítményéből.

„Először is, nagyon örülök Landónak – mondta Wolff a Sky Sportsnak. „Ez már régóta esedékes volt, a McLaren számára is. Csak megnéztük a tavalyi eredményeket, amikor a 16. és a 19. helyen végeztek, azt hiszem. Jó látni, hogy ilyen messze voltak, most pedig futamokat nyernek.”

A McLaren a földhatású autók 2022-es bevezetése óta nehezen tartja a lépést a topcsapatokkal. Zak Brown versenycsapata ahelyett, hogy a terveknek megfelelően lépett volna előre, számos kudarcot élt át, mert az autók nem voltak versenyképesek. Andrea Stella csapatfőnökkel azonban a csapat keményen dolgozott a teljesítményen, és a McLaren úgy néz ki, hogy 2024-ben learathatja az első gyümölcsöket.

A 2023-as szezonban a McLaren még valahol a semmi közepén állt Miamiban: Norris és csapattársa, Oscar Piastri még a Q2-be sem jutott be. A versenyen a fiatal duó a 17. és a 19. helyen végzett. Alig egy évvel később mindkét McLaren autó a mezőny elején állt, és a Red Bull és a Ferrari élcsapataival csatázott.

Wolff is látja a fejlődést: „És tisztességesen, ő volt ma a leggyorsabb ember, nekik volt a leggyorsabb autójuk – Mercedes erőforrással! Ez is örömteli. Ez jó motiváció számunkra. Gratulálok a csapatnak. Piastri nagyszerű versenyt futott, de az eredmény aztán megfordult.” Piastri egy ütközés után csak a 13. helyre került

A Mercedes a McLarenhez hasonló fejlődésben reménykedik, hiszen a britek nagyot léptek előre az autó fejlesztésével. A Mercedesnek már készülnek a saját frissítései, de az alkatrészeket még tesztelni kell, és fel kell készíteni az első futamra. A Mercedes motorja azonban versenyképesnek tűnik, amit a McLaren is bizonyít.

A Mercedes hisz a fordulatban, Lewis Hamilton és George Russell a Red Bull, a Ferrari és a McLaren mögött áll a 2024-es Forma-1-es szezonban. Wolff azonban szeretne példát venni a McLarenről, és csapatával együtt fordítani a kockán. Norris magasra tette a lécet, és első győzelmével fontos mérföldkőhöz érkezett karrierjében