hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballWagner bőven gyűjti a pontokat - Schröder debütálása nem sikerült

Wagner bőven gyűjti a pontokat – Schröder debütálása nem sikerült

A Houston Rockets első meccsén Dennis Schröder egyértelmű vereséget szenvedett. Franz Wagner továbbra is gyűjtögeti a pontokat. Az NBA kedd reggel.

A Rockets számára kudarc volt az első meccs Schröderrel az új szerelésben. A Boston Celticsből Daniel Theisért cserébe érkezett irányító, aki hétfőn jelentette be, hogy Németországban játszik az idei Európa-bajnokságon, 18 percet kapott a kispadról, és mindössze négy pontot szerzett. A Rockets továbbra is az utolsó helyen áll Nyugaton, a Utah egyértelműen a rájátszás felé tart.

Az Orlando Magic az újonc Franz Wagnerrel szintén a pincében ragadt. A fiatal floridai csapat sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Denver Nuggets elleni 111-121-es vereséggel, és ezzel a keleti konferencia utolsó helyén áll. Wagner azonban 26 ponttal és nyolc lepattanóval meggyőző volt. Idősebb testvére, Moritz ismét hiányzott egy bordazúzódás miatt.

Hartenstein nyerte a kaliforniai párharcot – a Nets nyerhet

Isaiah Hartenstein közben 119-104-re nyert a Los Angeles Clippers rövidzárlatával a Golden State Warriors ellen. A 23 éves játékos kilenc pontot és hat lepattanót jegyzett, mind a négy dobását értékesítette, köztük egy hárompontost is. Steph Curry nyolc hármast dobott és 33 pontot szerzett a Dubsnak, a „Splash Brother” Klay Thompson gyenge estét produkált – hét pont, 1/5 „belvárosból”.

A Brooklyn Nets eközben meg tudta állítani szabadesését – a Sacramento Kings elleni 109:85 az első győzelem volt tizenegy egymást követő vereség után. Seth Curry, aki a Harden-cserével érkezett Philadelphiából, 23 ponttal debütált a Netsben, amelynek Kevin Durantet és Kyrie Irvinget is nélkülöznie kellett.