szombat, április 20, 2024
HomeMotorsportsVettel viccelődik: Suzuka megérne egy egyszeri Forma-1-es visszatérést

Vettel viccelődik: Suzuka megérne egy egyszeri Forma-1-es visszatérést

Sebastian Vettelnek nagyon különleges emlékei vannak Suzukáról, és félig tréfásan kijelenti utolsó japán futama előtt: „Visszatérnék Suzukába „

Suzuka egy olyan pálya, amelyet Sebastian Vettel mindig is a kedvencének nevezett, és ahol négy győzelmet szerzett. De ez a hétvége lesz a német utolsó tervezett fellépése Suzukában.

A négyszeres Forma-1-es világbajnok júliusban jelentette be, hogy a szezon végén visszavonul, és ezzel befejezi 15 éves nagydíj-pályafutását.

A közelgő hétvégére tekintve Vettel elismeri, hogy „kicsit más érzés” tudni, hogy ez lesz az utolsó Japán Nagydíja, mint más versenyeken. 2011-ben itt szerezte meg második bajnoki címét is.

Visszatérés a suzukai versenyre?

Amikor megkérdezték tőle, hogy a jövőben kipróbálná-e a japán kategóriákat, hogy újra versenyezzen Suzukában, Vettel azt mondta, hogy „soha ne mondd, hogy soha”. „Természetesen imádok vezetni, és mindig is nagyon elevennek éreztem magam ezen a pályán. A szenvedély mindig is nagyon élénk volt. „

Fél viccelődve nem zárja ki az egyszeri Forma-1-es visszatérést sem: „Meglátjuk, milyen autó jöhet a jövőben. Lehet, hogy valamelyik srác a jövőbeni futamokon itt egy kicsit rosszul lesz, nem tudom.”

„Nem kívánom nekik. De nem bánnám, ha bármikor újra versenyezhetnék Suzukában” – mondta Vettel, majd csillogó szemmel hozzátette: „Igen, ha valaki szeretne egy versenyzőt egy futamra szerződtetni!”

A jövő a Forma-1 után még nyitott

„Biztos vagyok benne, hogy ezek a fickók nem örülnének, ha lemondhatnának. De ez olyasmi lenne, amit komolyan megfontolnék.” Ami az aktív Forma-1-es pályafutása utáni jövőjét illeti, Vettel még nem kötelezte el magát.

„Meglátjuk, mit hoz a jövő. Jelenleg nincsenek terveim. De úgy gondolom, hogy Japánban vannak izgalmas versenyek” – mondta az eredeti kérdésre utalva, miszerint szóba jöhet-e számára a visszatérés Szuzukába egy másik kategóriában, például a Super Formulában vagy a Super GT-ben.

Vettel mind a négy szuzukai győzelmét a Red Bull-lal szerezte, az elsőt 2009-ben. 2019-ben ő volt az utolsó pole-setter a Japán Nagydíjra, amikor még a Ferrarinál versenyzett.