vasárnap, május 19, 2024
HomeEsportsVBL: 'xMusti19' a döntő legjobbja - a 0:7

VBL: ‘xMusti19’ a döntő legjobbja – a 0:7

ellenére is

Mustafa ‘xMusti19’ Cankal lett a VBL Klubbajnokság döntőjének legjobbja – a megsemmisítő vereség ellenére is.

XMusti19′ 7-0-ra kikapott Anders ‘Anders’ Vejrgangtól a német FIFA 22 klubvilágbajnoki cím döntőjében. Az FC St. Pauli későbbi 1:7-es vereségét az RB Leipzig ellen így a nyitó kettős döntetlenje után kezdeményezték.

A vereség ellenére Mustafa Cankal összességében erős teljesítményt nyújtott a Virtual Bundesliga (VBL) klubbajnokságának rájátszásában és döntőjében a bevestor által, és végül a második helyre vezette a St. Pauli csapatát. Ezt a teljesítményt most a közösség is díjazta, és őt választották a döntő legjobbjának.

Az „xMusti19” a VBL Twitter-csatornáján a szavazatok 46 százalékát kapta, ezzel egyértelműen megelőzte riválisait. Mind a négy elődöntőből egy-egy játékost bocsátottak szavazásra. A többi 54 százalékot ‘Anders’, valamint Timo ‘TimoX’ Siep (FC Ingolstadt 04) és Levy Finn ‘levyfinn’ Rieck (Hansa Rostock) között osztották szét.

Elég erős páros az Ingolstadt ellen

„Az egész torna során” „xMusti19” és St. Pauli csapattársa, Kamal „FCSP_Kamal” Kamboj „kiemelkedő teljesítményt nyújtott” – írta a VBL a Twitteren – „mind támadásban, mind védekezésben”. A hamburgiak a harmadik mérkőzésen kapták az első góljukat, míg a Cankal öt győzelemmel gyűjtötte be a legtöbbet a záró hétvégén.

A St. Pauli csak a csoportkörben 15:9 pontot szerzett, a későbbi elődöntőben pedig meggyőző 7:4-es győzelem született az Ingolstadt ellen, amelyben az ‘xMusti19 és az ‘FCSP_Kamal’ kettős teljesítménye két győzelemmel jelentette a különbséget.

Cankal már az alapszakaszban is a liga egyik legjobb játékosa volt. A 22 győzelem az ötödik helyet jelentette a vonatkozó ranglistán, 65 gólja pedig még a harmadik helyre is repítette a gólszerző játékosok között. A St. Paulival az észak-nyugati divízió negyedik helyén végzett, és az FC Augsburg elleni rájátszásban (7:1) végül bejutott a döntőbe.