csütörtök, április 18, 2024
HomeEsportsVB 2022: Korea dominált a negyeddöntőben - "Faker" csapat továbbjutott a következő...

VB 2022: Korea dominált a negyeddöntőben – „Faker” csapat továbbjutott a következő körbe

A LoL Worlds kiütéses fordulója megkezdődött. Ki van a csúcson? A koreai csapatok szokás szerint dominálnak a jobb játékstílusukkal. Három csapat jutott tovább, és a mérkőzések keményen alakultak. Áttekintés:

A koreai csapatok győztek a világbajnokság negyeddöntőjében. A négy csapat közül három jutott tovább a következő fordulóba, de némelyikük szűk keretek között. A Rogue legyőzőjével és az LPL-bajnok JDG-vel egy kínai csapat marad versenyben a világbajnoki címért.

Az Európa-bajnok Rogue számára a tanulságos negyeddöntő után még három mérkőzés volt napirenden. Ahogy sejteni lehetett, a kínai-koreai párharcok a legmagasabb szintű League of Legendset hozták.

EDG Rajongók Madison Square Garden Worlds 22

A regnáló világbajnok EDG-nek vannak rajongói a Madison Square Gardenben. Ez nem sokat segített. A csapat kikapott a DRX koreaiaktól.Bruno Alvares/Riot Games
Így a regnáló világbajnok kínai EDG volt az, aki kezdetben két játszmás előnyre tett szert a Rogue csoportellenfele, a DRX ellen. Azonban semmi sem volt egyértelmű, az első körben a koreaiak már az ellenfél nexus tornyainál voltak, és a második meccsen 10k ideiglenes aranyelőnyük volt. Ennek megfelelően, ami ezután következett, eleve elrendeltetettnek tűnt: A DRX a hírhedt „fordított söprésre”, azaz a 0:2-es hátrányt követő 3:2-es győzelemre készült. A harmadik játszma minden volt, csak nem egyértelmű, mindkét oldalon váltakozó előnyökkel. Ezután kipukkadt a csomó, és a koreaiak bebizonyították, hogy miért tartják őket még mindig a világ legerősebb régiójának.

Koreaiak egymás között és a ‘Faker’ csapat egy újabb bravúros teljesítménnyel

Korea a harmadik negyeddöntőben is magára maradt. A Meiser Gen.G a hazai bajnokság harmadik helyezettje, a Damwon Gaming ellen játszott. A mérkőzés ismét a teljes öt menetig tartott. A DWG kétszer is megpróbálkozott a meglehetősen szokatlan bajnokkal, „Kayn”-nel a Dzsungelben, és kétszer is vereséget szenvedett. Az első és az utolsó fordulóban is a bajnok a korai játékban tudott továbbjutni, de nem tudott győzelmet aratni. Mindkét csapat különböző új választásokat húzott elő a kalapjából a mérkőzések során, és különböző sikereket értek el.

Yumi Worlds 22

Késhegyre menő elemzés. A macska győzelmeket szerez – vagy kitiltják. Gen.G a negyeddöntő első mérkőzését is megnyerte vele a csapatban. Colin Young-Wolff/Riot Games
Amilyen egyértelműen alakult a Rogue négyes döntője, olyan egyértelműen játszotta le a rekordbajnok T1 a kieséses szakaszban az első fordulóját. 3:0 volt a „Faker” csapatának eredménye. A három mérkőzés egyikén sem volt kétséges a dominanciájuk.

Ellenfelük a kínai Royal Never Give Up volt, amely a nemzeti bajnokság negyedik helyezettjeként küzdötte át magát a rájátszáson, majd a csoportkörön. A csapat csak a második fordulóban vágott bele, amely a végéig viszonylag kiegyenlített maradt. De ismét nem tudták megállítani a T1 játékmegváltó toplanerét, a „Zeuszt”, aki 0/8/8/8-ra végzett, de a teljes kár 32 százalékával járult hozzá a folyamathoz.

T1 így hangsúlyozta, hogy kétség esetén a csapat minden tagja vállalhatja a hordozást. A harmadik fordulóban „Faker” és „Gumayusi”, akik ugyanúgy képesek meccseket eldönteni, szintén visszafogták magukat. A mindössze 26 percig tartó mérkőzésen ismét „Zeus” dominált, aki ezúttal a szokatlan bajnok „Yone”-nak ment neki.

Hétvégi elődöntő

A

T1 dominanciája a szurkolókra is maradandó benyomást tett: egy fogadójátékban jelenleg a résztvevők 82 százaléka feltételezi, hogy az elődöntőben is a „Faker” csapata fog érvényesülni. Furcsa, mert a kínai bajnok JDG ellen játszanak, akik ugyanilyen egyértelműen nyertek 3:0-ra. Reálisabbnak tűnik tehát egy kiegyenlített párharc, mert a T1 rendelkezik az egyéni játékosok minőségével, de a kínaiaknak a pályán a játéktudásukkal, a csapatjáték tekintetében fölényben kellene lenniük.

Az elődöntőre a Riot Atlantába utazik, a névadó szponzor „State Farm” stadionjába. A mérkőzéseket a jövő hétvégén, október 29-én és 30-án német idő szerint 23, illetve 22 órától játsszák. Az első elődöntőben szombaton a T1 és a JDG, vasárnap pedig a koreai DRX és a Gen.G csap össze.