csütörtök, május 9, 2024
HomeMotorsportsVáltás RNF-Aprilia-ra? Raul Fernandez "semmit sem tud" a jövőjéről

Váltás RNF-Aprilia-ra? Raul Fernandez „semmit sem tud” a jövőjéről

Raul Fernandez nehéz újonc szezonon van túl a Tech 3 KTM csapatnál – Semmit sem tud a jövőjéről – Razlan Razali nem nyilatkozik a versenyzőkkel kapcsolatban

A Moto2-ben kétszeres második Raul Fernandez a bajnoki pontok között végzett a királykategóriában. Ez Barcelonában a 15. hely volt, a Sachsenringen pedig a tizenkettedik. Tech 3 KTM csapattársa, Remy Gardner négy versenyen szerzett pontot.

Az újoncok rangsorában Raul Fernandez így az ötödik és egyben utolsó helyen áll. A jövője nyitott. A KTM-családban maradás nem tűnik valószínűnek. Pol Espargaro visszatér a Tech 3-hoz a Hondától.

Ezt hivatalosan a KTM hazai versenyén, Spielbergben jelentik be. Ez azt jelenti, hogy az osztrákok második csapatában már csak egy hely maradna betöltetlenül. Remy Gardner állítólag jó eséllyel megtarthatja a helyét. Pedro Acostával továbbra is tervben van egy második Moto2-es szezon.

Az Augusto Fernandez pedig várhatóan a sikerszériája ellenére is a középosztályban marad. De a spanyol elméletileg a Tech 3-as szabad helyére is alternatíva lenne. Ebben a felállásban Raul Fernandez számára már nem lenne hely.

A pletykák szerint az RNF csapata érdeklődik Raul Fernandez iránt. Jövőre az RNF lesz az Aprilia szatellit csapata. Állítólag már meg is állapodtak Miguel Oliveirával. A hivatalos megerősítés azonban még várat magára.

Raul Fernandez lesz az RNF-Aprilia második versenyzője? „Nem, jelenleg nem tudok semmit” – vonja meg a vállát a 21 éves fiatalember. „Arra koncentrálok, hogy a munkámat végezzem, és a legjobbamat nyújtsam.”

„Nehéz a szerződésekre és a jövő évre gondolni, miközben a szezon közepén vagyunk. Én nem. Próbálok javulni. Ez a cél.” Legutóbb Raul Fernandez a 21. helyen végzett Silverstone-ban.

RNF hallgat a járművezetőkről

Az

RNF nem nyilatkozik a jövő évi pilótapárosításról. „Még mindig várakozó állásponton vagyunk, mert a versenyzői piac más, mint a múltban volt” – idézi az RNF csapatfőnökét, Razlan Razalit a ‘Crash.net’

„Még mindig vannak fiatal sofőrök, akik 24 és 30 év közöttiek. Ezért megengedhetjük magunknak, hogy kivárjuk, mit tesznek a többi csapat tagjai. Az elmúlt két évben az utolsó vagy utolsó előtti helyen voltunk [a csapatversenyben]. A szponzoraink nem ezt akarják látni.”

„Ezért van nyomás alatt a vezetőség. Jövőre jó eredményeket kell elérnünk. Ahhoz, hogy jó eredményeket érjünk el, tapasztalt versenyzőkre van szükségünk – a viszonylag fiatal versenyzőkkel együtt” – véli Razali.

Darryn Binder maradhat az RNF-nél? „Még mindig rajta van a listánkon, de nem ő az elsődleges, mert más versenyzők is rendelkezésre állnak” – mondta Razali a Moto3 feltörekvő csillagáról. „A MotoGP is üzlet, és az eredmények is fontosak. „