csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballVajon Mudryk mégiscsak a "cseresznye a tetején" lesz?

Vajon Mudryk mégiscsak a „cseresznye a tetején” lesz?

A Fulham FC idegenbeli győzelmével a Chelsea FC is megállította negatív sorozatát a Premier League-ben. Mykhailo Mudryk (22) és Armando Broja (21) játszották a főszerepet, mivel meghálálták edzőjük bizalmát.

„Higgyék el, Mudryk nagyon igyekszik beilleszkedni” – mondta Mauricio Pochettino, a Chelsea edzője hétfő reggel a Fulham FC elleni idegenbeli mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. A Kékek „nagyon elégedettek” azzal, ahogy a 22 éves játékos fejlődik – annak ellenére, hogy még nem szerzett gólt a Chelsea mezében.

Pochettino: „A fiataloknak időre van szükségük „

Ez tegnap este már nem volt így, hiszen az ukrán góljával a Craven Cottage-on 2-0-ra megnyert mérkőzésen 1-0-s időközi vezetést szerzett a vendégeknek. A Shakhtar Donyecktől az év elején 70 millió euró körüli alapdíjért Londonba költöző Mudryk idén január 21-én (0-0 a Liverpool ellen) debütált versenyszerűen, és több mint nyolc hónapot várt első góljára az FC Chelsea színeiben.

Hosszú idő, amit Pochettino edző különösen a pályán és azon kívül történő „alkalmazkodással” indokol: „Meg kell értenünk, hogy a fiataloknak időre van szükségük, és meg kell szokniuk” – mondta az argentin. „Nagy alkalmazkodás volt, amikor Mudryk ide érkezett, és amikor egy csapathoz érkezel, nem könnyű beilleszkedni egy olyan csapatba, amely nem szilárd”. Az aláírás azt jelentette, hogy a szélső nem „a hab a tortán” cseresznyéje volt, hanem egyenesen a „nagy feladatra” várták, hogy átvegye a cipelő szerepet a küszködő londoniaknál, ami most egy késedelem után sikerülhet.

Mudryk kérdéses – Broja alig egy év után újra betalált

Kétséges, hogy Mudryk már a következő, Burnley elleni idegenbeli meccsen (szombat, 16 óra) követheti-e debütáló gólját. A 22 éves játékos „érzett valamit a combjában, amit ki kell vizsgálnunk, és nem érezte jól magát, hogy folytassa a játékot” – magyarázta Pochettino, aki a szünetben levette az ukránt. „Reméljük, hogy ez nem nagy probléma, és szombaton újra bevethető lesz” – mondta a tréner.

A másik oldalon valószínűleg semmi sem állhat Armando Broja útjába, aki a 2-0-s végeredményt jelentő góljával szintén hosszú szárazságnak vetett véget. Mudrykkal ellentétben Broját a 65. percben „csak elővigyázatosságból” cserélték le, ahogy azt ő maga is megerősítette a mérkőzés után. A 21 éves támadó legutóbb 2022 október elején, a Wolves elleni 3-0-s győzelem alkalmával talált be utoljára – egy keresztszalag-szakadás miatt kellett ezt követően hosszú szünetet tartania. Az, hogy a Kékek saját nevelésű fiatalja kedd este, az idény első kezdőcsapatában hozzá tudta tenni első gólját a szezonban, „egyszerűen hihetetlen érzés. Nincs jobb érzés, mint három pontot szerezni és gólt lőni.”