szombat, május 11, 2024
HomeMotorsportsÜtközés Marschalkowski vs. Wishofer: "Viszonylag későn láttam meg".

Ütközés Marschalkowski vs. Wishofer: „Viszonylag későn láttam meg”.

A Lausitzring szombati futamán nem sokkal a vége előtt történt egy baleset: Mi történt Jan Marschalkowskival és miért nem tudta elkerülni őt Mick Wishofer

A Lausitzringen rendezett ADAC GT Masters esős szombati versenye a szó szoros értelmében nagy durranással ért véget! Nem sokkal a vége előtt ugyanis Mick Wishofer az Emil Frey Lamborghini 8-as versenyautójával (Dienst/Marschalkowski).

A jelenetet megelőzte Marschalkowski megpördülése a hosszú 7-es kanyarban. „Ott elvesztettem a hátsó kereket, és a kavicságyon keresztül kellett mennem. Teljesen balra fordultam, de mégis visszacsúsztam a pályára „

Marschalkowski megpördül – Wishofer nem tud kitérni az útból

Az ütközés nem kis sebességgel történt. „120 vagy 130-nál érkeztem, és csak viszonylag későn láttam meg, mert előttem volt [Christopher] Mies Audija.” Ez eleinte eltakarta a fiatal osztrák szemét Marschalkowski Mercedes-AMG-jétől.

Wishofernek már nem volt esélye kikerülni Marschalkowskit, és beleütközött fiatal riválisa AMG-jébe. A hetedik és tizedik hely helyett, ahol Marschalkowski és Wishofer a baleset előtt állt, csak egy csomó szénszálas törmelék maradt.

„Próbáltam elkerülni őt, de nem sikerült. A stewardok ezt követően versenybalesetnek minősítették. Ez persze kár nekünk, mert jó pontokat veszítettünk a junior bajnokságban. De az összes pörgésből látszott, hogy nagyon nehéz volt odakint” – nyilatkozta Wishofer.

ZVO-Mercedes vasárnap Lambo emblémával az úton

A versenyfelügyelők valójában tartózkodtak a büntetéstől – „nincs további intézkedés” volt az ítélet, miután meghallgatták Wishofert és Marschalkowskit, és tanulmányozták a videofelvételeket. A visszavonulás miatt amúgy is fontos pontokat veszítettek.

Curios: Szombat este többek között az ondulált Lamborghini motorházteteje is a ZVO-gödörben volt. Vasárnap reggel egy Lambo embléma díszelgett az AMG hátulján, a „In Memory of Lausitzring 20/08/22” felirattal.

Legalábbis Marschalkowski és új ZVO csapattársa, Marvin Dienst számára békülékenyen zárult a Lausitzring-i versenyhétvége: a vasárnapi futamon a Mercedes-AMG duó a nyolcadik helyen végzett, és ezzel értékes pontokat gyűjtött.

Wishofer és csapattársa, Konsta Lappalainen viszont nem tudott csillogni. Bár a vasárnapi kvalifikáción a tizenegyedik helyen végeztek, a duó a versenyen visszacsúszott a 16. helyre, így pont nélkül maradtak