hétfő, május 6, 2024
HomeTennisUnited Cup: a német teniszválogatott bejutott a döntőbe

United Cup: a német teniszválogatott bejutott a döntőbe

Németország kiütötte a házigazda Ausztráliát a tornáról. Előbb Angelique Kerber ünnepel, majd Alexander Zverev gyengélkedik. A hamburgi játékos jobban teljesít a párosban

A német teniszválogatott bejutott az Egyesült Államok Kupájának döntőjébe. Az olimpiai bajnok Alexander Zverev és Laura Siegemund a Storm Hunter/Matthew Ebden vegyes páros döntőjében 7:6 (7:2), 6:7 (2:7), 15:13-ra nyert a meccs tie-breakben, és ezzel döntő, 2:1-es győzelmet aratott a házigazda Ausztrália felett. A győzelem csak helyi idő szerint vasárnap éjjel 2 óra 19 perckor vált véglegessé Sydneyben.

A vegyes verseny döntőjében Németország vasárnap a világelső Iga Swiatek és Hubert Hurkacz alkotta lengyel csapattal találkozik. Lengyelország az utolsó fordulóban 3-0-ra nyert Franciaország ellen, amely a csoportkörben 2-1-re verte a német csapatot.

„Még mindig van esélyünk megnyerni a tornát. Nagyon boldogok vagyunk” – mondta Zverev, aki külön köszönetet mondott párospartnerének, Siegemundnak, valamint a visszatérő Angelique Kerbernek: „Megmentette a seggemet.”

A döntés a vegyes párosban ismét

Zverev korábban egy korábbi döntést hagyott ki 7:5, 3:6, 4:6 arányban Alex de Minaur ellen. A hamburgi játékosnak ez volt az első egyéni veresége a még mindig fiatal szezonban. Mivel Kerber már az elején vezetéshez juttatta Németországot az Ajla Tomljanovic elleni 4-6, 6-2, 7-6 (9-7) győzelemmel, és másfél év szülés miatti szünet után első egyéni mérkőzését nyerte, a vegyes párosban született meg a döntés, akárcsak az előző napi negyeddöntős győzelemnél.

Kerber idegőrlő párharcot nyert Tomljanovic ellen. „Ez az első egyéni győzelmem a visszatérésem óta, igazán nagyszerű érzés” – mondta a 35 éves játékos a pályán adott interjúban: „Próbáltam tanulni a korábbi meccsekből is. Most itt egy ilyen kemény párharcot megnyerni nagyon sokat jelent nekem.”

A United Cup felkészülésnek számít a január 14-én kezdődő melbourne-i Australian Openre. Kerber a vegyesversenyen tér vissza a teniszturnéra, miután 2023 február végén megszületett a kislánya, Liana.