szerda, május 15, 2024
HomeTennisTsitsipas sikeresen megvédte címét Monte-Carlóban

Tsitsipas sikeresen megvédte címét Monte-Carlóban

Monte Carlo – A világranglista ötödik helyezettje, Stefanos Tsitsipas sikeresen megvédte címét a Monte-Carlói ATP-tornán.

Az Alexander Zverev elleni elődöntőbeli győzelme után a 23 éves görög a döntőben is megérdemelten nyert a spanyol Alejandro Davidovics Fokina ellen 6:3, 7:6 (7:3) arányban. 95 perc után Tsitsipas kihasználta második meccslabdáját, és megakadályozta, hogy 22 éves ellenfele megszerezze első címét az ATP Touron.

Egy nappal korábban Tsitsipas már erős teljesítményt nyújtott a 6:4, 6:2-es 6:4, 6:2-es Zverev elleni mérkőzésen, akit egy combhólyag hátráltatott. A döntőben Tsitsipas a második szettben 5:4-nél elszalasztotta az esélyt a győzelemre, de a rövidítésben győzött. A Masters 1000-es versenyen nyolcadik ATP-címét szerezte meg, amely mintegy 5,2 millió eurót ér. A világranglista 46. helyén álló Davidovics Fokina számára már az első döntős szereplése is nagy siker volt.