szerda, május 15, 2024
HomeBasketballTowns megnyerte a hárompontos versenyt és megemlékezett édesanyjáról

Towns megnyerte a hárompontos versenyt és megemlékezett édesanyjáról

Obi Toppin nyerte a zsákolóversenyt az NBA All-Star hétvégéjén Clevelandben. Karl-Anthony Towns diadalmaskodik a hárompontosok versenyében.

Towns, a Minnesota Timberwolves centere helyi idő szerint szombaton az Atlanta Hawks Trae Youngját és a Los Angeles Clippers Luke Kennardját előzte meg a show-verseny döntőjében, 29 pontjával döntős rekordot állított fel. Young és Kennard egyenként 26 ponttal zárt.

A hárompontos versenyen a versenyzőknek öt különböző pozícióból öt hármast kell dobniuk, és egy perc alatt a lehető legtöbb távoli dobást kell eltalálniuk. „Úgy gondolom, hogy a nagy játékosok között én vagyok az NBA történetének egyik legjobb dobója – szükségem volt erre a trófeára, hogy ezt bebizonyítsam” – mondta Towns. A 26 éves játékos a maga 180 centijével a második legmagasabb játékos, aki háromszoros győztes lett. Csak Dirk Nowitzki, aki 2006-ban a legjobb hárompontos dobó volt, volt magasabb a maga 2,13 méterével.

Towns a versenyen elhunyt édesanyja előtt tisztelgett azzal, hogy az ő nyakláncát viselte. Towns édesanyja 2020 áprilisában halt bele a koronavírus hatásaiba. Az NBA általában tiltja az ékszerek viselését.

New York Knicks Obi Toppin győzelmet aratott a feltűnően sok hibával tarkított zsákolóversenyen. A 23 éves versenyző a döntőben a Golden State Warriors Juan Toscano-Andersonját múlta felül, és a zsűrit is ő nyűgözte le a legjobban. Toppin a lehetséges 50 pontból 47-et ért el az utolsó zsákolásával, amikor a labdát pattanás után a lábán keresztül húzta, az egyik kezével a palánkhoz ütötte az eszközt, és közvetlenül utána zsákolt a gyűrűn keresztül.

A harmadik versenyszámban, az úgynevezett Skills Challenge-ben Jarrett Allen, Darius Garland és Evan Mobley győzött a Cavs csapatként. A rájátszás döntőjében egy újonc csapat ellen a Cavs lőtt a leggyorsabban a középvonalról. A Skills Challenge kombinálja a cselezést, a passzolást és a dobást.