szerda, május 15, 2024
HomeTennisTeniszcsillag okoz középső ujj botrányt

Teniszcsillag okoz középső ujj botrányt

Nem szokatlan, hogy egy teniszezőt kifütyül a közönség. De az orosz Danil Medvegyev most feltűnően egyértelműen reagált a skandálásokra

Nem csinált titkot abból, hogy mi a véleménye a francia közönségről: Az orosz teniszcsillag, Daniil Medvegyev igazi botrányt okozott a párizsi Bercy-tornán. A 27 éves teniszező a bolgár Grigor Dimitrov elleni vereséget (3:6, 7:6, 6:6, 6:7, 6:7) követően a pályát elhagyva összefoglalóan a középső ujját mutatta a tömegnek.

Medvegyev és a nézők többször is összetűzésbe kerültek a mérkőzés alatt. Már a második szettben kifütyülték a világranglista harmadik helyezettjét, amikor frusztráltan eldobta az ütőjét

„Nem fogok tovább játszani, ha fújják a sípot „

Medvedev nem volt hajlandó további késlekedés nélkül folytatni a játékot, ehelyett vitába kezdett az elnöki bíróval. Az orosz azonban végül kénytelen volt folytatni a játékot, mivel ellenkező esetben kizárás fenyegette volna – így a sípszó folytatódhatott.

„A közönség nem hagyta abba a fújolást” – magyarázta Medvegyev a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón. „Miután megkaptam a figyelmeztetést, azt gondoltam: ‘Tényleg azt akarom, hogy kizárjanak, és így veszítsem el a meccset? Nem” – magyarázta. Így aztán folytatta, de így is szűken elveszítette a meccset a harmadik szett tie-breakjében.

Neki nem okozott gondot, hogy a nézők kifütyülték, amiért eldobta az ütőt – magyarázta Medvegyev. Azt azonban kifejtette, hogy továbbra is tapssal szakították félbe, amikor adogatott. Emiatt nem minden játékos szeretett volna Párizsban játszani. „Bercyben sokkal jobban játszottam, amikor egyáltalán nem volt tömeg” – mondta az orosz.

A középső ujjmozdulatra, amelyben kinyújtotta az ujját, meglepetten bámult rá, majd minden irányba forgatta, Medvegyev egyszerű, de valószínűleg nem teljesen komoly magyarázattal állt elő: „Csak a körmeimet ellenőriztem” – mondta. És folytatta: „Nem, tényleg, ez minden. Miért tennék ilyet ezzel a csodálatos párizsi közönséggel?”.

A gesztusa alapján Medvegyev valószínűleg nem fog kellemesebb fogadtatásban részesülni jövőre