szombat, április 27, 2024
HomeMMATaekwondo: Aydin bronzérmet nyert

Taekwondo: Aydin bronzérmet nyert

Ela Aydin egy kis fejezetet írt a német taekwondo történelmében.

Ela Aydin egy kis fejezetet írt a német taekwondo történelmében. Párizsban a sportkatona lett a Német Taekwondo Unió (DTU) első női versenyzője, aki érmet nyert egy nagydíjon. Két évvel a francia fővárosban zajló olimpia kezdete előtt Aydin pénteken bronzérmet nyert a 49 kg-osok között.

„Annyit edzettem erre, és most elszakadt a csomó. Most nekem van ez az érem, és Németországnak van ez az érem. Nagyon boldog vagyok” – mondta Aydin (23). A bronzéremért folytatott küzdelemben az olimpiai ezüstérmes spanyol Adriana Cerezo ellen győzött.

A taekwondo Grand Prix-sorozat, amelyben az egyes olimpiai súlycsoportok legjobb 32 sportolója mérkőzhet meg egymással, 2013 óta létezik. Májusban Aydin, akinek a tokiói nyári játékokra való kijutás csak hajszál híján sikerült, már Európa-bajnoki bronzérmet szerzett Manchesterben az 53 kg-os kategóriában.