szombat, május 18, 2024
HomeMotorsportsSzuper Formula bajnok Ritomo Miyata: 2024-től az ASP-Lexusszal a WEC-ben?

Szuper Formula bajnok Ritomo Miyata: 2024-től az ASP-Lexusszal a WEC-ben?

Ritomo Miyata a múlt hétvégén bajnokká koronázta magát a japán Super Formulában – most a japán pilóta a WEC-be tervezi átigazolását

A japán Super Formula izgalmas döntőjében Ritomo Miyata győzedelmeskedett a Forma-1-es ifjonc Liam Lawson felett, így ő lett a sorozat idei bajnoka. Most már nagyon valószínűnek tartják, hogy a 24 éves japán jövőre a Lexusszal a hosszútávú világbajnokságon (WEC) indul majd.

„Amikor külföldre megyek, az emberek gyakran csak egy japánnak látnak, és annak ellenére, hogy Super Formula bajnok vagyok, megkérdezik: ‘Ki vagy te?” – vallja be Miyata. „Ezen szeretnék változtatni.” Pedig a japán pilóta nem ismeretlen a sportágban: 2016-ban és 2017-ben Miyata megnyerte a japán Formula 4 bajnokságot.

A 2020-as szezonban a japán pilóta a Super Formula Lights bajnoka lett, mielőtt idén következett a „nagy” bajnoki cím. Az év eleje óta a japán Super GT sorozatban is versenyző Miyata már részt vesz a Toyota WEC Challenge programjában, amelynek célja, hogy a fiatal versenyzőknek segítsen bejutni a hosszútávú világbajnokságba.

A WEC idei Fujiban megrendezett fordulóján a Toyota juniorja WEC-debütálását ünnepelte, amikor a GTE osztályban Takeshi Kimurával és Scott Huffakerrel együtt vezette a Kessel Ferrarit. Hazai versenyén a japán pilóta egy erős véghajrát követően a harmadik helyen végzett.

2024 a Lexusszal együtt a WEC-ben?

„Régebben normális volt, hogy a Super Formula bajnokai az F1-ben vagy a WEC-ben kaptak lehetőséget” – emlékszik vissza az idei bajnok, aki most is reménykedik az előléptetésében. Valószínűleg Miyata a 2024-es WEC-szezonban a francia ASP csapat Lexus RC F GT3-asát fogja vezetni.

A múlt héten hivatalosan is bejelentették, hogy a Mercedes régóta sikercsapata a következő szezonban a Lexusszal fog össze a WEC-ben. A GT3-as autók jövőre indulhatnak először, minden gyártó maximum két helyet kaphat.

„Még nem tudom biztosan, hogy milyen lehetőségeket kapok a tengerentúlon a jövőben, de hogy bizonyítsam a japán pilóták és a Super Formula szintjét, szeretném folytatni azt a hozzáállást, hogy nem szabad lebecsülni, még akkor sem, ha nemzetközi versenyzők ellen versenyzek” – ambicionálja Miyata a jövőt.