hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsSuzuki: Gumiabroncsproblémák hátráltatják Rins-t és Mir-t Silverstone-ban

Suzuki: Gumiabroncsproblémák hátráltatják Rins-t és Mir-t Silverstone-ban

Alex Rins egy ideig vezeti a versenyt Silverstone-ban, de végül csak hetedik – a gumik miatt – Joan Mir körrel a vége előtt bukik

Egyik kedvenc pályáján Alex Rins végre ismét a győzelemért akart harcba szállni a MotoGP silverstone-i hétvégéjén. A Suzuki versenyzője ugyanis az elmúlt két alkalommal is dobogóra állt itt.

És ezúttal is ígéretesnek tűnt a spanyol tempója. A szombati kvalifikáción azonban ez csak a tizenegyedik helyre volt elég a rajtrácson. A Michelin és csapata hibázott a gumikkal kapcsolatban, és az első futamon lágy helyett kemény első gumit adott neki, ami értékes időbe került.

A versenyen azonban Rins a rajtnál néhány pozíciót fel tudott zárkózni, és az első körben az ötödik helyen ért célba. Öt kör után már második volt, amit az éllovas Johann Zarco balesete is segített, és végül Jack Miller megelőzve átvette a vezetést.

Rins: „Nagyon furcsa volt „

Ahol Rins a 11. körig tartotta magát, majd a későbbi futamgyőztes Francesco Bagnaia megelőzte, és a záró szakaszban a hetedik helyre esett vissza.

„El voltam keseredve, de nem a teljesítményem miatt” – mondta a Suzuki versenyzője. „A maximumot adtam. Amikor elöl voltam, nagyon simán mentem, és uraltam a helyzetet. De aztán hirtelen elvesztettem a tapadást a hátsó keréken és elkezdtem csúszni” – magyarázta problémáit.

„A Michelinnel együtt kell ellenőriznünk az adatokat, mert nem volt normális. Az utolsó öt-hat körben küzdöttem, hogy két percen belül maradjak. Én 2:00.1-et futottam, ami nagyon furcsa volt. De legalább a hetedik helyhez ez is elég volt.”

„Néhány kanyarban apró hibákat vétettem, a 2:00,2, 2:00,4-es tartományban haladtam. De aztán a gumi nagyon gyorsan elromlott, és pánikba estem, mert nem tudtam tartani a pozíciót. Általában jól kezeljük a gumikat, és a végén van mozgásterünk. Szóval nem tudom, mi történt ezúttal.”

Míg Rins a hátsó gumival, addig csapattársa, Joan Mir az első gumival küszködött: „Melegebb volt, mint az előző napokban. Sok kört tettem meg a csoportban, és emiatt az első gumim jobban túlmelegedett, mint szerettem volna.”

Túlmelegedett első gumiabroncs a Mir-en

Míg Rins a hátsó gumival, addig csapattársa, Joan Mir az első gumival küzdött: „Melegebb volt, mint az előző napokban. Sok kört tettem meg a csoportban, és emiatt az első gumim jobban túlmelegedett, mint szerettem volna. „

„Rins a hátsó gumival küzdött.

„Azt hiszem, ezért buktam” – magyarázta a spanyol a 7-es kanyarban történt első kerékcsúszását öt körrel a verseny vége előtt. Bár időnként megpróbált tiszta levegőn motorozni, hogy lehűtse a gumit, „de a csoportban nehéz volt”. Mir számára ez már a hatodik nyugdíjazás volt.

A baleset idején a hetedik helyen állt. „Jó volt az érzés a motoron, de néhány helyen vesztettünk” – mondta. „A 16-os kanyartól a fő egyenesig talán három-négy tizedet vesztettem. Különösen a fogásunkon kell dolgoznunk. „