péntek, május 10, 2024
HomeTennisStruff meccslabda drámája

Struff meccslabda drámája

Ő volt a jobb játékos, két meccslabdája volt – de a végén nem volt szerencséje. Jan-Lennard Struff kudarcot vallott az első fordulóban Dubaiban

Háromszettes thriller happy end nélkül: a teniszprofi Jan-Lennard Struff (33) ismét elbukott a nyitófordulóban a dubaji ATP-tornán. A második számú német játékos 6:7 (5:7), 7:6 (7:4), 6:7 (6:8), 6:7 (6:8) arányú vereséget szenvedett a harmadik helyen kiemelt lengyel Hubert Hurkacz ellen egy küzdelmes mérkőzésen.

Még két meccslabda sem volt elég a győzelemhez. Struff egy hete Dohában már az első fordulóban kiesett – akkor Christopher O’Connell ellen.

Az ausztrál kedden az utolsó német képviselővel, Maximilian Martererrel játszik majd. A nürnbergi férfi szintén az első forduló után esett ki Dohában.

Korábban hétfő délután a második helyen kiemelt Andrej Rubljov legyőzte a lövősztár Zhang Zhizhen-t, a brit Andy Murray pedig a kanadai Denis Shapovalovot verte három szettben.

„Nem rossz” – mondta a veterán sztár Murray, aki 500. győzelmét ünnepelte kemény pályán, amivel felkerült egy listára Novak Djokoviccsal, Rafael Nadallal, Roger Federerrel és Andre Agassival: „Nagyszerű, hogy elértem az 500-at, mielőtt visszavonulok. „

A kétszeres wimbledoni bajnok az utóbbi időben újra és újra nyíltan eljátszott a visszavonulás gondolatával. „Még mindig szeretem a versenyt és a teniszt. De logikusan egyre nehezebb. Nem hiszem, hogy sok időm van hátra” – mondta a 36 éves játékos a szezonban mindössze második győzelmét követően: „De az utolsó hónapokban mindent megteszek majd. „