szerda, május 15, 2024
HomeNBASokkoló a Suns számára: Webanyama Duncan nyomdokaiba lépett

Sokkoló a Suns számára: Webanyama Duncan nyomdokaiba lépett

A Supertalent Victor Wembanyama fiatal NBA-karrierje eddigi legjobb meccsét játszotta. Az összehasonlítások elkerülhetetlenek. NBA Friday

Magas pontszámai: 38 pont, tíz lepattanó, két blokk, két assziszt és egy labdalopás. Victor Ouembanyam teljesítménye a San Antonio Spurs 132-121-es Phoenix Suns elleni győzelmén időnként lélegzetelállító volt – a 19 éves franciát pedig többnyire lehetetlen volt védeni.

A 2-3-as Suns Kevin Durant (28 pont) és a sok jelenetben zavartnak tűnő Devin Booker (31, 13 assziszt) vezetésével mindent megtett, hogy 27 pontos hátrányból visszazökkenjen a meccsbe. De nem tudták elkerülni zsinórban második vereségüket Uebanyama és Spurs (3-2) ellen.

A kétméteres, sokoldalúan képzett szupertehetség a korábbi szezonokhoz képest teljesen más arcát adta a texasiaknak. A Spurs korábbi nagyjaival való összehasonlítások elkerülhetetlenek, Wembanyama David Robinson és Tim Duncan után a harmadik San Antonio újonc, aki 35 pont feletti dupla-duplát ért el első NBA-szezonjában. Tudjuk, mi történt a másik kettővel. Robinson (két bajnoki cím) és Duncan (öt) a csapat történetének legsikeresebb szezonjait fémjelezte.

Banchero folyamatosan támadásban

Az Orlando Magic is a fiatal játékosokra támaszkodik, akik csodálatosan teljesítettek a Utah Jazz elleni 115-113-as győzelem alkalmával. Az irányító Paolo Bancero (20) remek formában érkezett másodéves korába (30 pont, 9 lepattanó, 14 másodperccel a vége előtt egy döntő zsákolás), míg a világbajnok Franz Wagner (22) 21 pontot, 5 asszisztot, 4 lepattanót és 4 labdaszerzést tett hozzá. Testvére, Moritz is brillírozott, aki szokásához híven a padról érkezett (10 pont, 2 blokk). Az Orlando így ismét átvette a vezetést (3-2), míg a Utah (2-4) a legjobb pontszerzőjére, a finn Lauri Markkanenre (22 pont) számíthatott.

Schroeder dupla-duplája

A Toronto Raptors szezonja továbbra is zavaros Dennis Schroeder körül, aki zsinórban harmadik dupla-dupláját jegyezte 13 ponttal és 10 assziszttal, de nem tudta elkerülni a Philadelphia 76ers elleni 99-114-es vereséget. Az MVP Joel Embiid (28/13) megállíthatatlan volt a Harden Los Angelesbe költözése óta első meccsén, a Philadelphia 3-1-re, a Toronto pedig 2-4-re verte a Philadelphiát.

A játéknap negyedik mérkőzésén a New Orleans Pelicans Zion Williams nélkül, 125-116-ra verte a Detroit Pistons-t (2-4), ezzel 4-1-re javította mérlegét a C.J. McCollum (33 pont) és Jonas Valanciunas (23/13) által Williams helyére beugró New Orleans Pelicans.

Az új szezont már csak a Boston Celtics és a Dallas Mavericks (egyenként 4-0) kezdi veretlenül