hétfő, május 6, 2024
HomeTennisSokk a teniszcsillagnak: Oszaka kiesett az első fordulóban

Sokk a teniszcsillagnak: Oszaka kiesett az első fordulóban

A korábbi világelső számára ismét vége Párizsban: Naomi Osakának nincs jó napja – ellenfele a japán játékos ellen ünnepli következő győzelmét.

Párizs továbbra is nehéz terep Naomi Oszaka számára: a négyszeres Grand Slam-győztes japán teniszező a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában bukott. Oszaka (24), aki tavaly nagy port kavart, amikor az első forduló után visszalépett, hétfőn 5:7, 4:6-ra kikapott az amerikai Amanda Anisimovától.

Anisimova januárban már az Australian Open harmadik fordulójában kiesett Oszaka ellen – most újabb nagy csalódást okozott a világranglista 38. helyezettjének, aki még soha nem jutott tovább a harmadik fordulóból Párizsban.

A korábbi világelső a torna kezdete előtt arról számolt be, hogy még mindig meghatódtak benne a tavalyi események. „Nem fogok hazudni. Mielőtt visszajöttem, aggódtam” – mondta Osaka.

Nem akart részt venni a 2021-es kötelező sajtótájékoztatókon, és végül nyilvános viták után nem jelent meg a második fordulós mérkőzésén. Osaka nyilvánosan is foglalkozott mentális problémáival, és a tokiói olimpiáig szünetet tartott a játékban.