kedd, május 21, 2024
HomeTennisSikeres éjszakai műszak: Zverev továbbjutott egy bravúr után

Sikeres éjszakai műszak: Zverev továbbjutott egy bravúr után

Acapulco – Már majdnem újra felkelt a nap, amikor Alexander Zverev végül továbbjutott a második fordulóba a mexikói Acapulcóban

Az olimpiai bajnok az első meccslabdáját az amerikai Jenson Brooksby ellen helyi idő szerint kedden kora hajnalban, 4:55-kor értékesítette – még soha nem fordult elő, hogy egy mérkőzés később érjen véget az ATP Touron. A korábbi rekordot az ausztrál Lleyton Hewitt és a ciprusi Marcos Baghdatis tartotta, akik 2008-ban, a melbourne-i Australian Openen helyi idő szerint hajnali 4:34-ig voltak a pályán.

Acapulcóban 3:20 óra játék után 3:6, 7:6 (12:10), 6:2 volt az állás Zverev javára, aki tavaly megnyerte a rangos tornát. A fordított meccslabdája után Zverev mindkét lábára mutatott, és a lelátón ülő csapatára nézett, ahol barátnője, Sophia Thomalla és fizioterapeutája, Hugo Gravil is kihúzta a maratoni meccset. Még ha még mindig nem is a legjobb teniszemet játszom – fitt vagyok, ezt jelentette Zverev gesztusa.

Most egy német párbaj

„Boldog vagyok, hogy a tenisztörténelem részévé válhattam. Hihetetlen küzdelem volt, hihetetlen meccs volt. Remélhetőleg lesz még néhány a héten” – mondta Zverev a mérkőzés után. „Acapulco mindig különleges számomra. Mindig szuper hangos, az energia hihetetlen. Hajnali öt órakor még mindig tele van a stadion. A világon sehol sem értékelik annyira a teniszt, mint itt.”

A 24 éves játékos a második fordulóban Peter Gojowczykkal találkozik. A 32 éves müncheni játékos az amerikai Brandon Nakashimát győzte le 6:4, 6:4. A világranglistán 95. helyen álló Gojowczyk tulajdonképpen már a selejtezőben kiesett a jó 1,8 millió dollárral dotált tornán, de szerencsés vesztesként becsúszott a főtáblára. A selejtezőt játszó Oscar Otte számára azonban véget ért a verseny. A Davis-kupára jelölt kölni játékos a nyolcadik helyen kiemelt spanyol Pablo Carreno Busta ellen 2:6, 4:6-ra kikapott.

Zverev gyenge teljesítményt nyújtott Brooksby ellen az elején. A német világelső 19 könnyű hibát vétett az első szettben. A mérkőzés késői kezdése eleinte nem úgy tűnt, hogy jól jönne neki. Zverev gyakran túl passzív volt a 21 éves amerikai fiú ellen. De legalább most felfedezte a nagy harcos szívét. Zverev a második szett rövidítésében két meccslabdát is hárított a gondtalan Brooksby-től, mielőtt az ötödik szettlabdát ő maga szerezte. Csak a második szett 111 percig tartott. Az amerikai ellenállása most megtört, Zverev magabiztosan nyerte a harmadik szettet, és az Australian Openen a legjobb 16 között való kiesése után egy újabb sportolói csalódást hárított el.