szombat, május 11, 2024
HomeTennisSiegemund negyeddöntős Nanchangban

Siegemund negyeddöntős Nanchangban

A teniszező Laura Siegemund bejutott a negyeddöntőbe a kínai Nancsangban zajló WTA-tornán.

A 35 éves metzingeni játékos egyértelműen 6:1, 6:3-ra nyert a norvég Ulrikke Eikeri ellen, így a keménypályás versenyen a cseh Katerina Siniakovával találkozik. Siegemund az ötödik meccslabdáját 1:25 óra után váltotta gólra a világranglista 654. helyezettje ellen.

Az első szett mindössze 30 percig tartott. Siegemund gyorsan 4-0-s előnyre tett szert, és nem sok esélyt hagyott ellenfelének. A második szettben Eikeri elvette a német adogatását és 2-1-re vezetett, de Siegemund azonnal kontrázott és 4-2-re hozta a döntő bréket. Eikeri több meccslabdát is hárított, sőt, még az újabb brékre is volt esélye, de Siegemund kitartott.