péntek, május 17, 2024
HomeTennisSiegemund bejutott a stuttgarti negyeddöntőbe

Siegemund bejutott a stuttgarti negyeddöntőbe

Stuttgart – Laura Siegemund a 2017-es címvédés óta először jutott be a negyeddöntőbe a stuttgarti tenisztornán.

A 34 éves sváb 6-4, 3-1-re vezetett a legjobb 16 között, amikor a világranglista-ötödik görög Maria Sakkari feladta a mérkőzést. Ez a harmadik alkalom, hogy Siegemund a legjobb nyolc közé jutott hazai versenyén.

Pénteken Ljudmila Samsonova ellen játszik. A nem kiemelt orosz teniszező meglepetésre a cseh topjátékos Karolina Pliskova ellen jutott tovább.

Siegemund alacsonyabb elvárásokkal vágott neki a 611,210 eurós versenynek, mivel térdműtétje után hiányzott a meccsgyakorlat. Vadkártyát kapott, hogy részt vehessen a csúcskategóriás versenyen, de a törése miatt kiesett a világranglista első 200 helyezettje közül.

Az első számú német Angelique Kerber újabb csalódást szenvedett szerdán az első fordulóban való kiesésével.